Serie A: remek kezdésének köszönhetően legyőzte az Atalantát az Inter

B. A.B. A.
2023.05.27. 22:45
Lukaku és Barella is betalált az első három percben (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójának szombati záró mérkőzésén az Internazionale a 3. percben már két góllal vezetett, végül 3–2-re nyert az Atalanta ellen.

Az Atalanta legutóbb 2018-ban tudta legyőzni az Intert, és most is álomszerűen kezdődött a találkozó a milánói csapat számára. Lautaro Martínez ugratta ki Romelu Lukakut, aki a kapust kicselezve már az első percben a hálóba talált.

Nem sokkal később meg is duplázta előnyét az Inter. Dimarco első két lövését még védte Sportiello, a labda azonban éppen Nicolo Barella elé kerül, aki a rövid felső sarokba bombázott.

Calhanoglu révén majdnem összejött a harmadik Inter-gól is, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Kétgólos hátrány után ébredezett az Atalanta. Koopmeiners lövését Onana védte bravúrosan, míg Scalvini fejese elment a kapu mellett a 35. percben. Nem sokkal később már összejött a szépítés a vendégeknek, amikor Mario Pasalic elé került a labda egy kavarodást követően, aki közelről a kapuba lőtte a labdát.

A második félidő kevesebb izgalmat tartogatott. A mérkőzést, és a három pont sorsát Lautaro Martínez gólja döntötte el a 77. percben. A hosszabbítás második percében szépítettek a vendégek. Muriel távoli lövése után Onanáról bepattant a labda a saját kapujába, több ideje azonban nem maradt az Atalantának. Az Inter nyert és győzelmével megelőzte a vasárnap kora este pályára lépő Laziót a tabella második helyén.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ

Internazionale–Atalanta 3–2 (Lukaku 1., Barella 3., Lautaro Martínez 77., ill. Pasalic 36., Onana 90+1 – öngól.)

Vasárnap
12.30:
Hellas Verona–Empoli (Tv: Sport2)
15.00: Bologna–Napoli (Tv: Sport2)
15.00: Monza–Lecce
18.00: Lazio–Cremonese
20.45: Juventus–Milan (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

Korábban
Salernitana–Udinese 3–2
(Kasztanosz 43., Candreva 57., W. Troost-Ekong 90+6., ill. Zeegelaar 25., Nesztorovszki 30.)
Kiállítva: Zeegelaar (87. – Udinese)
Spezia–Torino 0–4 (Wisniewski 24. – öngól, Ricci 72., I. Ilics 76., Karamoh 90+6.)
Fiorentina–Roma 2–1 (Jovics 85., Ikoné 88., ill. El Shaarawy 11.)