Serie A: pofon a „farkasoknak” – otthon kapott ki a Roma

2018.04.07. 19:56
A Roma hazai pályán 2–0-ra kikapott a Fiorentinától az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában.

Eusebio Di Francesco csapata a kezdő sípszó után rögtön magához ragadta az irányítást, ám a hetedik percben meglepetésre vezetést szerzett a vendég Fiorentina – Riccardo Saponara tette vissza laposan a labdát Marco Benassinak, aki tizenegy méterről kapásból a bal alsóba lőtt (0–1).Marco Benassinak, aki tizenegy méterről kapásból a bal alsóba lőtt (0–1).

Noha a folytatásban is a „farkasok” kezdeményeztek, az elsöprő mezőnyfölény ellenére a Fiorentina ünnepelhetett ismét: a 39. percben Giovanni Simeone szerzett labdát a hazai térfélen, két védő között becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd estében, hat méterről a kivetődő Allison mellett a római kapuba bombázott (0–2).

A Fiorentina a folytatásban visszahúzódott, beállt védekezni, a Roma pedig nem is tudta feltörni a vendégek védelmét, az összecsapást a Fio nyerte meg 2–0-ra. A „lilák” sorozatban a hatodik bajnokijukon diadalmaskodtak.

A másik 18 órás mérkőzésen az Atalanta csak ikszelt a SPAL-lal.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

SPAL–Atalanta 1–1 (Cionek 39., ill. De Roon 78. – 11-esből)
Roma–Fiorentina 0–2 (Benassi 7., G. Simeone 39.)
Sampdoria–Genoa 0–0

KORÁBBAN
Benevento–Juventus 2–4 (Diabaté 24., 51., ill. Dybala 16., 45+3., 74. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Douglas Costa 82.)

1. Juventus 31 26 3 2 74–18 +56 81
2. Napoli 30 23 5 2 64–20 +44 74
3. Roma 31 18 6 7 50–26 +24 60
4. Internazionale 30 16 11 3 50–21 +29 59
5. Lazio 30 17 6 7 73–39 +34 57
6. Milan 30 15 6 9 41–34 +7 51
7. Fiorentina 31 14 8 9 44–33 +11 50
8. Atalanta 31 13 9 9 47–34 +13 48