Serie A: visszatért az élre a Napoli, Nagy Á. végre játszott

2017.10.25. 22:48
Mertens két és fél góljával nyert a Napoli (Fotó: AFP)
Csak egy napig élvezhette a Serie A első helyét az Inter, a Napoli ugyanis a Genoa idegenbeli legyőzésével ismét élre állt az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában (Serie A). Az esélyesek közül győzött a Juventus, a Lazio és a Roma is, a Beneventón azonban az edzőváltás sem segített, az újonc továbbra is pont nélkül áll az utolsó helyen.

A Napoli Genovában lépett pályára, és már a 4. percben hátrányba került, a hazaiak a marokkói Adel Taarabt révén szereztek vezetést (1–0).

A 14. percben Dries Mertens szabadrúgásból egyenlített (1–1).

A 30. percben ismét a belga válogatott játékos villant, közelről nagy gólt lőtt a rövid felső sarokba (1–2).

A szünet után újabb találattal már kettő volt a vendégek előnye, Mertens lövése Ervin Zukanovic segítségével került a kapuba (1–3).

A hajrá még izgalmasan alakult, a 76. percben a hazaiak Armando Izzo révén egy gólra feljöttek (2–3).

A Juventus gyorsan kétgólos előnyre tett szert az újonc SPAL ellen: a 14. percben Federico Bernardeschi a 16-os vonalán jobbal átvett egy labdát, majd ballal óriási gólt lőtt a jobb sarokba (1–0).

A 22. percben Paolo Dybala szabadrúgásból bombázott a bal felső sarokba (2–0).

A 34. percben Federico Mattiello gyenge lövése tökéletes gólpassznak bizonyult Alberto Paloschi számára (2–1).

Szünet után ismét a Juventus következett, a 65. percben Gonzalo Higuaín növelte az előnyt (3–1).

Öt perccel később Juan Cuadrado fejjel volt eredményes (4–1).

Még mindig pont nélkül áll az edzőváltáson áteső Benevento, amely ezúttal Cagliariban kapott ki. A hazaiaknál a magyar felmenőkkel rendelkező Paolo Farago szerezte meg a vezetést, az újonc a 94. percben egyenlített, de Farago passzából Leonardo Pavoletti egy perc múlva kiharcolta a szárdok sikerét.

Végre pályára léphetett Nagy Ádám is, aki a 42. percben csereként állt be a Bolognába, de csapata így is kikapott 2–1-re hazai pályán a Laziótól.

Atalanta
Atalanta

Szlovén légiósai vezetésével sima, 3–0-s győzelmet aratott hazai pályán az Atalanta a Verona ellen az olasz bajnokság hétközi, 10. fordulójában.

A gól nélküli első játékrész után az 50. percben egy labdaszerzést követően Remo Freuler szerzett vezetést a hazaiaknak (1–0).

Kilenc perccel később a svájci játékos gólpasszt adott, átadását követően a szlovén Josip Ilicic a 16-os vonalától lőtt a hálóba (2–0).

A 75. percben a másik szlovén, Jasmin Kurtic is betalált, ő Robin Gosens bal oldali beadását követően volt eredményes (3–0).

Az Atalanta a hazai teljesítményének köszönhetően tartja a lépést a középmezőnnyel: amíg négy idegenbeli mérkőzésén mindössze két pontot gyűjtött, addig hatodik hazai összecsapásán a negyedik győzelmét és 13. pontját szerezte meg.

SERIE A
10. FORDULÓ
Atalanta–Hellas Verona 3–0
(Freuler 50., Ilicic 59., Kurtic 75.)
Bologna–Lazio 1–2 (Lulics 50. – öngól, ill. Milinkovics-Savics 4., Lulics 28.)
Cagliari–Benevento 2–1 (Farago 9., Pavoletti 95., ill. Iemmello 94. – 11-esből)
Chievo–Milan 1–4 (Birsa 61., ill. Suso 36., Cesar 42. – öngól, Calhanoglu 55., Kalinic 64.)
Fiorentina–Torino 3–0 (Benassi 29., G. Simeone 66., Babacar 74. – 11-esből)
Genoa–Napoli 2–3 (Taarabt 4., Izzo 76., ill. Mertens 14., 30., Zukanovic 60. – öngól)
Juventus–SPAL 4–1 (Bernardeschi 14., Dybala 22., Higuaín 65., Cuadrado 70., ill. Paloschi 34.)
Roma–Crotone 1–0 (Perotti 10. – 11-esből)
Sassuolo–Udinese 0–1 (Barák 32.)

1. Napoli 10 9 1 29–7 +22 28
2. Internazionale 10 8 2 20–7 +13 26
3. Juventus 10 8 1 1 31–10 +21 25
4. Lazio 10 8 1 1 26–11 +15 25
5. Roma 9 7 2 16–5 +11 21
6. Sampdoria 9 5 2 2 18–12 +6 17