Serie A: a Roma őrült meccsen ikszelt az Atalantával

2018.08.27. 22:26
A Roma kétgólos hátrányból mentett pontot az Atalanta ellen (Fotó: AFP)
A Roma 3–3-as döntetlent játszott az Atalantával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában.

A mérkőzés hangulatát rögtön egy szépségdíjas találat adta meg, a második percben Javier Pastore csodálatos mozdulattal, hét méterről sarkazott a vendégek kapujába (1–0).

Ami viszont ezt követően jött, arra nem sokan számítottak, a Roma védelme ugyanis elképesztő hibákat vétett, az Atalanta pedig ezeket ki is használta: a 19. percben Timothy Castagne belsőzött a kapuba egy kapufáról visszapattanó labdát (1–1), majd három perccel később Emiliano Rigoni góljával már át is vette a vezetést a bergamói csapat.

A 38. percben egy kontra végén ismét Rigoni villant, a „farkasok” ezzel hirtelen kétgólos hátrányban találták magukat – hogy a Roma hátsó alakzata mennyire szenvedett, azt jól mutatja, hogy az Atalanta az első félidőben összesen 16 (!) kapura lövést eresztett meg.

A 60. percben aztán szépítettek a hazaiak, Alessandro Florenzi Edin Dzeko passza után zavartalanul vezethette a labdát, végül 16-ról laposan a kapu közepébe lőtt (2–3). A labda a nem túl gyorsan elvetődő Pierluigi Gollini kapus lába között suhant el.

A 82. percben pedig egyenlített is a Roma: Kosztasz Manolasz merészkedett fel egy szabadrúgásnál, a rosszul megcsúsztatott labda a védő elé került, aki jobbal a kapu bal sarkába bombázott (3–3).

A folytatásban már nem változott az állás, a Roma tehát hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott az Atalantával.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
AS Roma–Atalanta 3–3
(Pastore 2., Florenzi 60., Manolasz 82. ill. Castagne 19., Rigoni 22., 38.)

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
SPAL–Parma 1–0 (Antenucci 49.)
Udinese–Sampdoria 1–0 (De Paul 9.)
Internazionale–Torino 2–2 (Perisic 6., De Vrij 32., ill. Belotti 55., Meité 68.)
Genoa–Empoli 2–1 (Piatek 6., Kouamé 18., ill. Mráz 94.)
Frosinone–Bologna 0–0
Fiorentina–Chievo 6–1 (Milenkovics 8., Gerson 42., Benassi 49., 90., Chiesa 71., Simeone 93., ill. Tomovics 76.)
Cagliari–Sassuolo 2–2 (Pavoletti 10., 73., ill. Berardi 53., K.-P. Boateng 99. – 11-esből)
Napoli–Milan 3–2(Zielinski 53., 67., Mertens 80., ill. Bonaventura 15., Calabria 49.)
Juventus–Lazio 2–0(Pjanic 30., Mandzukic 75.)

1. Juventus 2 2 5–2 +3 6
2. Napoli 2 2 5–3 +2 6
3. SPAL 2 2 2–0 +2 6
4. Atalanta 2 1 1 7–3 +4 4
5. Roma 2 1 1 4–3 +1 4
6. Udinese 2 1 1 3–2 +1 4
6. Sassuolo 2 1 1 3–2 +1 4