Serie A: olasz gól az Interben! 14 hónapja nem volt ilyen

2016.02.20. 22:43
Davide D’Ambrosio gólt szerzett. Olaszként. Az Interben (Fotó: AFP)
Az Internazionale 3–1-re legyőzte a Sampdoriát a Serie A 26. fordulójában. A milánóiak első gólját az olasz Davide D’Ambrosio szerezte – ezzel 14 hónap után először volt eredményes olasz játékos bajnokin az Interben. A veronai derbin a sereghajtó Verona 3–1-re legyőzte a Chievót.

A legutóbbi hat tétmeccséből csak egyet megnyerő, ez alatt az élről a Serie A 4. helyére visszaeső Inter számára úgy kellett a Sampdoria elleni hazai bajnoki, mint egy falat kenyér. A genovaiak az elmúlt 13 fordulóban összesen kilenc pontot szereztek, a legutóbbi győzelmüket január 5-én aratták, és három pontra kerültek a kiesőzónától.

A Sampdoria 1996 óta nem nyert az Inter vendégeként, akkor úgy győzött 4–3-ra, hogy csapatában jelenlegi vezetőedzője, Vincenzo Montella mellett az Inter mostani mestere, Roberto Mancini is betalált.

José Mourinho és Ronaldo is a Giuseppe Meazza Stadion lelátójáról figyelte, ahogy Eder az Interben, Dodo és Andrea Ranocchia a Sampdoriában vonul pályára a januári klubváltása előtti társai ellen. A meccset a Samp kezdte jobban, Samir Handanovicnak bravúrokra volt szüksége, mielőtt az Inter vezetést szerzett. Egy szabadrúgás után a tizenegyespontra érkező labdát Jeison Murillo Davide D’Ambrosióhoz csúsztatta, aki közelről a kapuba lőtt.

Az Interben 14 hónapja, 2014 decembere óta nem szerzett bajnoki gólt olasz játékos – legutóbb éppen a már a Sampban játszó Ranocchia volt eredményes. D’Ambrosio a félidő hajrájában is főszerepet játszott, Joaquín Correa kapura tartó lövését a testétől eltartott kezével blokkolta, de Davide Massa sípja néma maradt. Egy hete hasonló esetben úszta meg az Inter a Fiorentina ellen tizenegyes nélkül.

A fordulás után Felipe Melo középre fejelt labdája után Joao Miranda lőtt a kapuba. Emiliano Viviano kiütötte a labdát, de a gólvonal-technológia igazolta a találat érvényességét (a közeli felvételen nem is látszott a labda a gólvonal körül, annyira bent volt). Ezt követően már csak a különbség volt kérdéses, a 73. percben egy Inter-kontra keretében Marcelo Brozovic kiugratta Mauro Icardit, aki higgadtan értékesítette ziccerét.

A végén Fabio Quagliarella szépített, kialakítva a 3–1-es végeredményt.

VERONA–CHIEVO

Igazán tüzes veronai derbit rendeztek szombaton, a sereghajtó Verona 3–1-re legyőzte a Chievót, és közben mindkét csapatból kiállítottak egy játékost.

A Verona sereghajtóként lépett pályára városi riválisa ellen, méghozzá először Luigi Delneri irányítása alatt. A szakembert a Chievo vezetőedzőjeként ismerte meg a futballvilág, és jellegzetes sárga sálja ezúttal is a nyakában volt, de már a másik sárga-kék együttest szimbolizálta.

Az elsőtől az utolsó percig nyílt és rohanós futballt hozó meccs első gólját Luca Toni szerezte: a Verona világbajnok csatára tizenegyest végzett el, de a labdát Albano Bizzarri kapusba lőtte, hogy aztán a kipattanót a fekvő kapus mellett a tátongó kapuba helyezze.

A második félidőben Guiampaolo Pazzini lapos lövésével növelte előnyét a Verona, de Sergio Pellissier tizenegyesgóljával a 71. percben szépített a Chievo. A büntető előtt Vagelisz Morasz megkapta második sárga lapját, így az utolsó húsz percet emberelőnyben játszhatta volna a Chievo. De nem így történt, a 79. percben ugyanis Nicolás Spolli is megkapta második sárga lapját, és kiegyenlítődött a létszám.

A hajrában a Chievo egyenlítő gólja helyett a 95. percben Artur Ionita bombája következett, ezzel eldőlt a három pont sorsa.

A Verona a második győzelmét aratta a szezonban, de még így is 13 pontra van városi riválisától, amely a 12. helyről várja a folytatást.

SERIE A
26. FORDULÓ

Internazionale–Sampdoria 3–1 (D’Ambrosio 23., Joao Miranda 57., Icardi 73., ill. Quagliarella 92.)
Verona–Chievo 3–1 (Toni 29., Pazzini 57., Ionita 95., ill. Pellissier 71. – 11-esből)