Serie A: nem ment a dobogóra hajtó csapatoknak

2014.12.21. 16:59
A dobogóra hajtó csapatok közül a Fiorentina és a Sampdoria hazai pályán döntetlent játszott, a Genoa pedig kikapott Torinóban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A Fiorentina–Empoli mérkőzésen rengeteg helyzetet alakítottak ki a hazaiak, Luigi Sepe azonban kivédte a szemüket. Juan Vargas bombájával a 23 éves kapus sem tudott mit kezdeni, ám hiába szerezték meg ezzel a vezetést a lilák, az Empoli a második félidőben egy szöglet utáni fejessel egyenlített, és elvitt egy pontot Firenzéből.Fiorentina–Empoli mérkőzésen rengeteg helyzetet alakítottak ki a hazaiak, Luigi Sepe azonban kivédte a szemüket. Juan Vargas bombájával a 23 éves kapus sem tudott mit kezdeni, ám hiába szerezték meg ezzel a vezetést a lilák, az Empoli a második félidőben egy szöglet utáni fejessel egyenlített, és elvitt egy pontot Firenzéből.

Fiorentina-Empoli 1-1 [Serie A] Goals by _Yugoton_

Nem bírt egymással a Sampdoria és az Udinese sem. A Samp az első negyedóra végén előnybe került, de az udineiek még a szünet előtt fordítottak. A hazaiaknak a második félidőben az egyenlítés összejött, így legalább a veretlenségi sorozatukat tovább nyújtották, hét mérkőzésre.

All Goals - Sampdoria 2-2 Udinese - 21-12-2014 by JuventusFans

A Torino hat meccs után nyert ismét bajnokit, mégpedig a Genoa ellen, egygólos hátrányból fordítva, a lengyel védő, Kamil Glik duplájával.

All Goals - Torino 2-1 Genoa - 21-12-2014 by JuventusFans

Az Atalanta hatgólos találkozón játszott döntetlent hazai pályán a Palermóval. A hatból öt találatot argentin játékos szerzett, Germán Denis és Franco Vázquez duplázott, valamint Maxi Morález is eredményes volt.

FRANCO VÁZQUEZ ELSŐ GÓLJA NEM VOLT CSÚNYA

OLASZORSZÁG, SERIE A
16. FORDULÓ
, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Atalanta–Palermo 3–3 (Denis 40., 76. – az elsőt 11-esből, M. Morález 55., ill. Rigoni 6., Vázquez 16., 45.)
Fiorentina–Empoli 1–1 (Vargas 45., ill. Tonelli 57.)
Sampdoria–Udinese 2–2 (Obiang 15., Gabbiadini 60., ill. Geijo 31., Danilo 34.)
Torino–Genoa 2–1 (Glik 52., 63., ill. Falque 42.)