Serie A: nem bírt az Udinesével a kapusát elvesztő Milan

2019.04.02. 21:03
Donnarumma (jobbra) megsérült, csapata pedig nem tudott nyerni (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának első mérkőzésén a Milan 1–1-es döntetlent játszott az Udinesével hazai pályán. Az első félidőben a Milanból megsérült Gianluigi Donnarumma és Lucas Paquetá, de vezetést szerzett Gennaro Gattuso csapata, míg a másodikban az Udinese egyenlített, viszont elvesztette Valon Behramit.

Nem kezdődött szerencsésen a mérkőzés a Milan kapusa, Gianluigi Donnarumma számára: a 20 éves kapus az 5. percben egy kifutás után ápolást kért, ám nem segített az orvosi stáb gyors beavatkozása, a 12. percben le kellett hozni – a világbajnok spanyol, Pepe Reina váltotta.

S ha ez nem lett volna elég Gennaro Gattusónak, még egyet kellett cserélnie az első félidőben: Lucas Paquetá Hidde ter Avesttel csapott össze, s maradt a földön a bokáját fájlalva – nem tudta folytatni, s az ő helyére is egy spanyol, Samu Castillejo állt.

Habár ekkor biztosan nem gondolta a Milan edzője, de még a szünet előtt jutott azért oka örömre is, a 44. percben ugyanis Krzysztof Piatek megszerezte a vezetést, 1–0!

A második játékrész az első ellentétjét hozta: bár még mindig a Milan birtokolta többet a labdát, az Udinese alakította ki a kapura veszélyes helyzeteket, s ebben a félidőben a vendégeknek kellett sérülés miatt cserélni – Valon Behrami egy becsúszás után maradt a földön, súlyosnak látszó térdsérülést szenvedhetett, hordágyon vitték le a pályáról. Majd a vigaszt itt is a gól jelentette, igaz, Behrami sérülésekor már túl volt az Udinese az egyenlítésen.

Történt, hogy a félidő közepén egy milánói szöglet után Piatek ordító ziccert lőtt Juan Musso kapusba egy lépésről, ráadásul 12 másodperc múlva a szélvészgyors kontra végén Seko Fofana passza után Kevin Lasagna lőtt 10 méterről a léc alá, 1–1!

Behrami sérülését követően a Milan próbálta magához ragadni a kezdeményezést, de nem nagyon sikerült, így az összességében kevésbé szerencsétlen Udinese pontot csent a San Siróból.