Serie A: nehezen, de győzött a Juventus, és növelte előnyét

2016.10.15. 22:47
Paulo Dybala (alul) értékes duplája kellett a Juventus győzelméhez (Fotó: Reuters)
Mivel a Roma idegenben 3–1-re legyőzte a Napolit, a Juventus nagy esélyt kapott, hogy öt pontra ellépjen a mezőnytől a tabella élén. Ehhez hazai pályán kellett legyőznie a hátul kullogó Udinesét.

Könnyed feladatnak ígérkezett az Udinese legyőzése a Juventusnak. Ehhez képest…

Nagy meglepetésre az Udinese szerezte meg a vezetést Jakub Jankto révén a 30. percben. A Juve védelme mintha elaludt volna… 0–1

A listavezető még a szünet előtt egyenlített, Paulo Dybala mintaszerű szabadrúgásgóllal egalizált a 42. percben. 1–1

Bár az első félidő végéig 1–1 maradt az állás, a második játékrészben mindössze öt percet kellett várni a Juventus vezető góljára: Dybala ismét betalált, ezúttal büntetőből. 2–1

Aki azt gondolta, hogy innentől beindul a gólgyártás, tévedett. Az Udinese egyáltalán nem adta meg magát, és nem is állt messze a meglepetéstől. A 84. percben Duvan Zapata remekül fejelt kapura, ám Gianluigi Buffon szögletre védte a kísérletet. Az Udinese kompetenciáját jól jelzi, hogy a labdabirtoklás 50–50 százalék volt a meccs végén.

A 2–1-re győző Juventus megerősítette vezető helyét a bajnokság élén.