Serie A: négyet hintett a Juve; Nagy Ádám végig a pályán volt

2016.10.26. 22:46
Kevesen gondolták, de Giorgio Chiellini bizonyult a Juventus nyerőemberének (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) hétközi, tizedik fordulójának szerdai játéknapján a listavezető Juventus hazai pályán a két gólt szerző Giorgio Chiellini vezérletével 4–1-re legyőzte a Sampdoriát, míg a Roma idegenben hátrányból felállva megverte a Sassuolót. Az Inter Mauro Icardi duplájával verte meg a Torinót, a Napoli a második félidőben kerekedett az Empoli fölé. A Nagy Ádámot végig a soraiban tudó Bologna egy pontot elhozott Veronából.

A Juventus első számú kapusa, Gianluigi Buffon ezúttal pihenőt kapott, a helyét Neto foglalta el. Massimiliano Allegri vezetőedző a kezdőcsapatba jelölte a súlyos térdsérüléséből felépülő Claudio Marchisiót, aki legutóbb 192 nappal ezelőtt, április 17-én lépett pályára hivatalos mérkőzésen. A torinói alakulat háromvédős rendszerben állt fel, ami nem újdonság, az viszont igen, hogy Daniel Alves a hátvédsorban kapott helyet.

NAGY ÁDÁM VÉGIG A PÁLYÁN, CSAPATA IKSZELT

A Nagy Ádámmal felálló Bologna a második játékrész elején a chilei Erick Pulgar góljával megszerezte a vezetést a Chievo vendégeként, ám a veronai együttes a csereként beálló Ibrahima Mbaye öngóljával kevesebb mint húsz perccel később egyenlített. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést, a 67. percben sárga lapot kapott.

A jobb szélen Juan Cuadrado kezdett, akinek remek beadását követően Mario Mandzukic már a negyedik percben előnyhöz juttatta a listavezetőt. A horvát csatár minden sorozatot figyelembe véve 763 perc után szerzett gólt ismét a Juventus színeiben (1–0). Öt perccel később Giorgio Chiellini duplázta meg a hazaiak fórját, szintén fejjel (2–0).

A Juventus az első tíz percben meg is alapozta a győzelmét, de ezzel még messze nem volt vége a mérkőzésnek. A Sampdoria az 57. percben Patrik Schich találatával szépített (2–1), ám nyolc perc elteltével egy kapu előtti kavarodás végén Miralem Pjanic visszaállította a kétgólos különbséget (3–1). A kegyelemdöfést a genovaiaknak Chiellini adta meg, a hajrában megszerezve saját maga második, csapata negyedik gólját (4–1).

A Juventus előnye a Milannal szemben öt pontra nőtt, a Roma előtt viszont maradt kettő, hiszen a fővárosiak is begyűjtötték a három pontot – igaz, a siker vezéráldozattal járt. A „farkasok” Paolo Cannavaro fejes góljának következtében korán hátrányba kerültek a Sassuolo otthonában, ám a szünet után Edin Dzeko duplájával, valamint Radja Nainggolan találatával megfordították a meccset (1–3). A bosnyák csatár 2011 augusztusa óta először volt eredményes sorozatban négy bajnoki mérkőzésen.

A vendégek öröme azonban nem lehetett felhőtlen, a találkozó hajrájában ugyanis Alessandro Florenzi nagyon súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, Francesco Totti váltotta az utolsó öt percre.

Mauro Icardi úgy szerezte az első gólját, hogy át akarta ugrani Joe Hartot
FÖLDRENGÉS MIATT SZAKADT FÉLBE A MÉRKŐZÉS

A Pescara és az Atalanta mérkőzése a 32. percben a Richter-skála szerinti 6.2-es fokozatú földrengés miatt félbeszakadt, ám a csapatok néhány perccel később folytatták a játékot – bár ez a döntés a játékosok és a szurkolók körében sem aratott osztatlan sikert. A találkozó végül a bergamói alakulat sikerét hozta.

A Frank de Boer vezetőedző állásért küzdő Inter a Torinót fogadta, és Mauro Icardi duplájával otthon is tartotta a három pontot. Az argentin csatár a 88. percben gyönyörű lövéssel szerezte meg a győztes találatot – ezt már testközelből, a pályáról láthatta Icardi „régi jó barátja”, Maxi López, aki a szünetben állt be a vendégeknél.

A Napoli a második félidőben kerekedett az Empoli fölé, míg a Lazio a duplázó Ciro Immobiléval a soraiban simán megverte a Marco Borriello révén tizenegyest hibázó Cagliarit.

A Fiorentina korántsem ideális futballidőben fogadta a sereghajtó Crotonét. Az özönvízszerű esőzés miatt a pálya az első húsz percet követően alkalmatlanná vált a játékra, ezért Claudio Gavillucci felfüggesztette a meccset, amely csak jókora késéssel folytatódhatott. A körülményekhez a vendégek alkalmazkodtak jobban, akik a találkozó újraindítását követően szinte azonnal megszerezték a vezetést, ám a hajrában kicsúszott a kezükből a győzelem – de így is megduplázták eddigi pontjaiknak számát.

OLASZORSZÁG, SERIE A
10. FORDULÓ

Chievo–Bologna 1–1 (Mbaye 70. – öngól, ill. Pulgar 52.)
Internazionale–Torino 2–1 (Icardi 35., 88., ill. Belotti 63.)
Juventus–Sampdoria 4–1 (Mandzukic 4., Chiellini 9., 87., Pjanic 65., ill. Schick 57.)
Lazio–Cagliari 4–1 (B. Keita 6., Immobile 22., 28. – az elsőt 11-esből, F. Anderson 79., ill. Capuano 87.)
Napoli–Empoli 2–0 (Mertens 51., Chiriches 81.)
Pescara–Atalanta 0–1 (Caldara 60.)
Sassuolo–Roma 1–3 (P. Cannavaro 12., ill. Dzeko 57., 76. – a másodikat 11-esből, Nainggolan 78.)
Fiorentina–Crotone 1–1 (Astori 85., ill. Falcinelli 24.)

1. Juventus 10 8 2 21–7 +14 24
2. Roma 10 7 1 2 26–12 +14 22
3. Napoli 10 6 2 2 19–10 +9 20
4. Milan 10 6 1 3 16–14 +2 19
5. Lazio 10 5 3 2 20–11 +9 18
6. Atalanta 10 5 1 4 13–13 0 16
7. Torino 10 4 3 3 20–13 +7 15