Serie A: Nagy keveset volt játékban – Inter-siker Bolognában

2017.02.19. 14:30
Nagy Ádám (Bologna, jobbra) a portugál légiós, Joao Mario (Inter) mozdulatát követi le (Fotó: AFP)
A Bologna Nagy Ádámmal a soraiban fogadta az Intert az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnap kora délutáni meccsén. A magyar középpályás 68 percet játszott, a Bologna kikapott, a győztes gólt a Serie A-ban először eredményes brazil Gabriel szerezte.

A Bologna–Inter meccsen kezdőként lépett pályára a hazaiaknál a legutóbb a Samp ellen nem játszó Nagy Ádám, de a labdával az első félidőben ritkán találkozott. Igaz, ezt jó néhány játékosról elmondhatnánk, ugyanis sem kimagasló egyéni teljesítményt, sem igazán jó futballt, nagy helyzeteket nem hozott az első félidő.

Igaz, egy szélről, az alapvonalról középre emelt labdából így is eljutott kapufáig az Inter, de valódi helyzetről ekkor sem beszélhettünk, Antonio Candreva épphogy elérte a labdát, majd a léc tetejére rúgta.

A nagy taktikai csata – ahogy Olaszországban sokszor hívják a „semmittevést” – a második félidőben is folytatódott. Édernek ugyan volt egy tiszta helyzete vendégoldalon, de nagyon gyengén a kapusba lőtte a labdát.

Nagy Ádám nevét akkor jegyezhettük fel, amikor az ő passzát követően szabadrúgást harcolt ki Blerim Dzemaili, amiből viszont nem tudott veszélyeztetni a Bologna.

Nagy Ádámot a 69. percben Szafír Taider váltotta. A magyar középpályást a cseréig a gazzetta.it és a corrieredellosport.it tudósítása is csupán egyszer említette meg.

A játék képe amúgy Nagy lecserélése után sem változott, csak az eredmény. A Bologna az Inter kapujáig is ritkán jutott el, míg a milánóiak ellentámadásaik egyikéből gól szereztek.

A nyáron 29.5 millió euróért szerződtetett, de eddig csak öt bajnokin szereplő, emiatt sokat bírált Gabriel a 74. percben állt be, majd pár perccel később egy remek jobb oldali beadásból, néhány méterről megszerezte az első gólját az olasz élvonalban (a hatodik mérkőzésén).

Az Inter így egy héten belül a második bajnokiját nyerte meg, míg a Bologna immár öt meccse nyeretlen, a legutóbbi négy bajnokiját pedig elveszítette.

SERIE A
25. FORDULÓ
Bologna–Inter 0–1
(Gabriel 81.)
VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
Sampdoria–Cagliari 1–1 (Quagliarella 22., ill. Isla 6.)
Pescara–Genoa 5–0 (L. Orbán 5. – öngól, Caprari 19., 81., Benali 31., Cerri 87.)
Chievo–Napoli 1–3 (Meggiorini 72., ill. Insigne 31., Hamsík 38., Zielinski 58.)
Udinese–Sassuolo 1–2 (Fofana 7., ill. Defrel 70., 79.)
AS Roma–Torino 4–1 (Dzeko 10., Szalah 17., Paredes 65., Nainggolan 91., ill. López 84.)

AC Milan–Fiorentina 2–1 (Kucka 17., Deulofeu 31., ill. Kalinic 21.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Juventus–Palermo 4–1 (Marchisio 13., Dybala 40., 89., Higuaín 73., ill. Csocsev 93.)
Atalanta–Crotone 1–0 (Conti 48.)
Empoli–Lazio 1–2 (Krunic 67., ill. Immobile 68., B. Keita 80.)

1. Juventus 25 21 4 53–17 +36 63
2. Roma 25 18 2 5 54–22 +32 56
3. Napoli 25 16 6 3 60–27 +33 54
4. Internazionale 25 15 3 7 40–24 +16 48
5. Atalanta 25 15 3 7 40–26 +14 48
6. Lazio 25 14 5 6 44–29 +15 47