Serie A: Nagyék majdnem kifogtak a Napolin, de jött Mertens

2018.12.29. 20:02
Milik duplázott a Bologna ellen, de nem ő volt a hős (Fotó: AFP)
A Napoli hazai pályán 3–2-re legyőzte a Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A vendégcsapatban a 71. percben cserélték be Nagy Ádámot. A találkozó a hajrában, Dries Mertens találatával dőlt el.

A mérkőzés egyértelmű esélyesének számított, s nem is kezdett rosszul a Napoli a Nagy Ádámot csak a kispadra nevező Bologna ellen. A hazaiak Arkadiusz Milik üggyel-bajjal a kapuba kotort, a videobíró bevetése után megadott találatával szerzett vezetést (1–0).

A 37. minutumban szinte a semmiből egyenlítettek a vendégek, Federico Santander életerős fejesével szemben Alex Meretnek esélye sem volt (1–1).

Fordulás után ismét Milik volt eredményes (2–1), de a 80. percben Danilo is betalált, ezzel a vendégek másodszor egyenlítettek (2–2).

Már-már úgy tűnt Nagy Ádámék – aki a 71. percben Mattias Svanberg cseréjeként pályára is lépett – megtréfálhatják a nápolyiakat, ám a 88. minutumban Dries Mertens egy 19 méterről eleresztett lövéssel megszerezte a Napoli győztes találatát (3–2).

SERIE A
19. FORDULÓ

Napoli–Bologna 3–2 (Milik 16., 51., Mertens 88., ill. Santander 37., Danilo 80.)