Az Apacs lecsapott – nyert a Juve a Milan ellen

2014.09.20. 20:47
Tévez döntötte el a rangadót (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában az AC Milan a bajnok Juventust fogadta, és nem tudott ellenállni a torinóiaknak. A meccsen nagy fölényben játszó Juventus Tévez góljával végül 1–0-ra nyert.

OLASZORSZÁG, SERIE A
3. FORDULÓ
AC MILAN–JUVENTUS 0–1 (Tévez 71.)

Milánó. Vezette: Rizzoli

Jó formában érkezett mindkét csapat a mérkőzésre, hiszen az olasz bajnokságban kettőből kettőt nyertek eddig. A Milannál ráadásul a gólzsák is kinyílt, szóval volt okuk reménykedni a hazai szurkolóknak.

Élénk iramban kezdődött a meccs, kiegyenlített küzdelmet láthattunk. Noha az eddig meglehetősen „gólképes” Milan-védelem miatt Juventus-találatokat vártak a szakértők, a gólok elmaradtak. Viszont a csontzene sokáig harsogott, míg végül az első negyedóra végére valamelyest megnyugodtak a kedélyek.

Az első igazi helyzetet Buffon hiúsította meg a 27. percben, amikor bravúrral védte Honda közeli fejesét. A 35. perctől kezdve viszont beszorult a Milan, egyre veszélyesebb volt a Juve. Ennek eredménye lett, hogy a 38. percben néhány centi híján megszerezte a vezetést, csakhogy Marchisio 17 méteres lövése kipattant a bal kapufáról.

A második félidőben nagyon beszorította a Milant a Juventus, a közönségnek nem is tetszett a látvány. Egy megugrásra vártak talán Inzaghi játékosai, de arra nem adódott lehetőségük, tanácstalanul nyomozták a labdát a piros-feketék. Az volt a szerencséjük, hogy a Juventus nem tudott nagy helyzetbe kerülni.

A teljesen egyoldalú játék nem tett jót a meccsnek. Az azonban érezhető volt, hogy egyetlen hiba is elég lehet a Juventusnak a gólhoz. A hiba pedig a 71. percben következett be.

Pogbától nem tudták elvenni a labdát a tizenhatos vonalánál, a francia kiváló ütemben indította a szabadon maradt, beinduló Tévezt, aki az ötös vonaláról kiválóan emelt a kétségbeesett Abbiati mellett a bal sarokba. 0–1

A Juventus a gól után visszahúzódott, de a Milan mindent elsöprő támadásai csak nem akartak jönni. Ezen nem segített még az új szerzemény, Fernando Torres pályára lépése sem.

A vendégek a tőlük megszokott módon tartották az eredményt, és ezt sikerrel tették, így három forduló után még mindig nem veszítettek pontot, ráadásul gólt sem kaptak.

1. Juventus 3 3 4–0 +4 9
2. Roma 2 2 3–0 +3 6
3. Milan 3 2 1 8–6 +2 6
4. Internazionale 2 1 1 7–0 +7 4
5. Sampdoria 2 1 1 3–1 +2 4
6. Verona 2 1 1 2–1 +1 4
6. Atalanta 2 1 1 2–1 +1 4
8. Cesena 3 1 1 1 3–5 –2 4