Serie A: micsoda húsz perc – ilyet 26 éve nem tett az Inter

2016.11.28. 23:00
Marcelo Brozovic indította be a gólhengert (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának záró mérkőzésén az Internazionale 4–2-re legyőzte a Fiorentinát a San Siróban, ezzel megelőzte riválisát a táblázaton, és feljött a nyolcadik helyre. A Napoli hazai pályán nem bírt a Sassuolóval.

INTERNAZIONALE–FIORENTINA

Az Inter szenzációsan játszott a meccs elején, olyan kezdést produkált, mint ebben az évszázadban még egyszer sem: húsz perc után 3–0-ra vezetett. A harmadik percben Marcelo Brozovic kezdte a gólgyártást, megszerezve ezzel a milánói együttes legkorábban esett találatát 2013 februárja óta (1–0).

Hat perccel később Antonio Candreva duplázta meg az előnyt (2–0), majd az ő átadásából a 19. percben Mauro Icardi is betalált, aki a legutóbbi hét tétmérkőzésén hetedszer (de nem utoljára) volt eredményes (3–0). Az Inter legutóbb 1990 januárjában vezetett ilyen korán három góllal olasz bajnoki mérkőzésen.

A firenzei csapat az első félidő második felére magához tért, és a 37. percben Nikola Kalinic révén szépített (3–1), a felzárkózásról szövögetett reményeit azonban újra kellett gondolnia, amikor a játékrész hosszabbításában Gonzalo Rodríguezt azonnali piros lappal kiállította a játékvezető. Az argentin középhátvéd a gólhelyzetben kilépő Icardival szemben szabálytalankodott.

A Fiorentina alig több mint egy óra játék után Josip Ilicic találatával feljött egy gólra (3–2), ekkor az Inter-szurkolók fejében átfuthattak a csütörtökön történtek, amikor kedvenceik kétgólos előnyről kaptak ki a Hapoel Beer-Seva vendégeként az Európa-ligában. Erre most nem került sor, sőt a hosszabbításban Icardi második góljával a hazaiak végleg eldöntötték a három pont sorsát (4–2).

Az Inter véget vetett a Fiorentinával szembeni négymeccses vereségsorozatának, és 2014 februárja óta először győzte le a „lilákat”, akiket meg is előzött a bajnoki tabellán. A firenzeiek idegenben három győzelem után először kaptak ki.

NAPOLI–SASSUOLO

A vendégek tizenegy olasz játékossal léptek pályára a San Paolóban, ami kuriózumnak számít a Serie A jelenlegi kiírásában, hiszen ebben az idényben korábban még egyszer sem fordult elő, hogy egy csapat kezdőjében csak hazai futballisták kapjanak helyet.

A mérkőzés első gólját azonban nem a Sassuolo, hanem a Napoli egyik olasz játékosa szerezte: a 42. percben Lorenzo Insigne gyönyörűen csavart a bal felső sarokba a léc segítségével (1–0).

A második félidőben a nápolyiak többször is lezárhatták volna a meccset, de elpackázták a lehetőségeiket, amit a vendégek a hajrában a csereként beálló Grégoire Defrel révén kihasználtak. A francia csatár Marcello Gazzola nagyszerű beadása után kapásból továbbított Pepe Reina kapujába (1–1).

A 93. percben közel állt a Napoli a győztes gól megszerzéséhez, ám José Callejón lövését követően a kapufán csattant a labda.

A nápolyi csapat nincs igazán jó formában, hiszen a legutóbbi hat tétmeccséből csak egyet nyert meg, míg a Sassuolo négy bajnoki vereség után először szerzett pontot.

OLASZORSZÁG, SERIE A
14. FORDULÓ
Internazionale–Fiorentina 4–2 (Brozovic 3., Candreva 9., Icardi 19., 91., ill. Kalinic 37., Ilicic 62.)
Napoli–Sassuolo 1–1 (Insigne 42., ill. Defrel 82.)

1. Juventus 14 11 3 29–12 +17 33
2. Roma 14 9 2 3 33–16 +17 29
3. Milan 14 9 2 3 25–18 +7 29
4. Lazio 14 8 4 2 27–14 +13 28
5. Atalanta 14 9 1 4 23–14 +9 28
6. Torino 14 7 4 3 31–17 +14 25
7. Napoli 14 7 4 3 24–15 +9 25