Serie A: micsoda debütálás – Nagy Ádám a meccs embere!

2016.08.22. 12:49
Nagy Ádám Bolognában is letette a névjegyét (Fotó: bolognafc.it)
A tekintélyes La Gazzetta dello Sport olasz szaklaptól Nagy Ádám kapta a legmagasabb osztályzatot a vasárnapi Bologna–Crotone bajnoki mérkőzésen. A magyar válogatott középpályás teljesítményét hetesre értékelte a milánói újság.

A 21 esztendős futballista a 78. percig volt a pályán a vasárnap esti mérkőzésen, amelyet a Bologna 1–0-ra megnyert. A győztes gólt a 86. percben Mattia Destro szerezte, aki a Nagy helyére beálló Blerim Dzemaili átadását követően talált be.

A La Gazzetta dello Sport osztályzatai alapján Nagy nyújtotta a legjobb teljesítményt a meccsen, a tekintélyes szaklap 7-es osztályzatot adott a magyar játékosnak. A Bologna a 4–3–3-as hadrendben szerepelt az újonc ellen, Nagy a középpálya közepén kapott helyet.

A Gazzetta kiemeli, Nagy nemzetközi viszonylatban egyelőre tapasztalatlannak számít, mégis ragyogóan játszott élete első olasz bajnoki mérkőzésén, különösen az első félidőben. Felróják viszont neki, hogy a második játékrészben egy alkalommal a közönség szórakoztatását helyezte előtérbe az egyszerűbb megoldás helyett, sarokkal szerette volna megjátszani a labdát, de elvesztette azt.

A jövő szempontjából azonban nagyon biztatónak ítélték meg Nagy teljesítményét.

NAGY LÖVÉSE 0:30-NÁL, REMEK BEADÁSA 0:42-NÉL

„Ki az a Diawara?” – kérdezi címében a Gazzetta, utalva ezzel a Bologna nagycsapatok által csábított játékosára

Kevesebb dicséretet kapott Balogh Norbert, a Palermo támadója, aki 55 percet töltött a pályán a Sassuolóval szemben 1–0-ra elveszített meccsen. A DVSC korábbi csatára az első játékrészben nem tudott lendíteni a szicíliai csapat játékán, súlytalanul, éretlenül, lassan és kiszámíthatóan futballozott. A Gazzetta ötös osztályzatot adott neki, nála csak a hajrában kiállított Szlobodan Rajkovics (4.5) kapott alacsonyabbat.

A Puskás Akadémiától kölcsönvett Sallai Roland viszont nem szállt be rosszul a meccsbe, Davide Ballardini vezetőedző a 69. percben cserélte be. A 19 esztendős támadó nem lógott ki a mezőnyből, egyszer egy távoli lövéssel vétette észre magát.

Az olasz bajnokság második fordulójában a Bologna a Torino, míg a Palermo az Inter vendégeként lép pályára augusztus 28-án.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Atalanta–Lazio 3–4 (Kessié 63., 67., Petagna 92., ill. Immobile 15., Hoedt 20., Lombardi 33., Cataldi 88.)
Bologna–Crotone 1–0 (Destro 86.)
Chievo–Internazionale 2–0 (Birsa 49., 81.)
Empoli–Sampdoria 0–1 (Muriel 37.)
Genoa–Cagliari 3–1 (Ntcham 78., Laxalt 79., Rigoni 88., ill. Borriello 66.)
Palermo–Sassuolo 0–1 (Berardi 31. – 11-esből)
Pescara–Napoli 2–2 (Ahmad Benali 8., Caprari 35., ill. Mertens 60., 63.)
Milan–Torino 3–2 (Bacca 39., 50., 62. – a harmadikat 11-esből, ill. Belotti 48., Baselli 91.)
Roma–Udinese 4–0
(D. Perotti 65., 75. – mindkettőt 11-esből, Dzeko 82., Szalah 84.)
Juventus–Fiorentina 2–1 (Khedira 37., Higuaín 75., ill. Kalinic 70.)