Serie A: Mertens vezérletével simán megverte az Empolit a Napoli

2018.11.02. 22:31
Mertens (balra) három, Insigne egy gólnak és a győzelemnek örülhetett (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának első meccsén a Napoli hazai pályán könnyedén legyőzte 5–1-re az Empolit, amely immár sorozatban 10. bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen. Dries Mertens triplázott és a Serie A legeredményesebb belga játékosa lett.

Az elmúlt fordulóban a Romával ikszelő Napoli a Juventustól vereséget szenvedő Empolit fogadta és a vendégek már a 9. percben hátrányba kerültek, amikor Insigne egy gyors kontra végén betalált. A szünet előtt aztán jött Mertens és belőtte olaszországi pályafutása 73. bajnoki gólját, amivel a Serie A legeredményesebb belga játékosa lett.

A második félidő elején az Empoli szépített Caputo találatával – ő a Juve után ismét eredményes volt, s továbbra is ő az egyedüli a csapatából, aki egynél több bajnoki gólt szerzett ebben a szezonban.

A pontszerzésben azonban hiába reménykedtek a vendégek, előbb ugyanis Mertens szép átemeléssel megszerezte 74. olasz élvonalbeli találatát, majd a hajrában kiosztott egy gólpasszt Miliknek. A kiütést a meccs legjobbja, a triplázó Mertens tette teljessé egy gyors kontra után a háromperces ráadás végén, ezzel beállítva az 5–1-es végeredményt.

OLASZORSZÁG, SERIE A
11. FORDULÓ

Napoli–Empoli 5–1 (Insigne 9., Mertens 38., 64., 93., Milik 90., ill. Caputo 58.)