Serie A: mélyülő Milan-válság – hazai vereség a Genoától

P. K.P. K.
2020.03.08. 17:12
Alessio Romagnoli (13) is tehetetlen volt a Genoa góljainál (Fotó: twitter.com/AC Milan
Mint arról korábban beszámoltunk, a koronavírus okozta olaszországi káosz miatt 75 perces késéssel rendezték meg vasárnap a Serie A-ban a Parma–SPAL (0–1) bajnokit – a 15 órára kiírt AC Milan–Genoa és a Sampdoria–Verona mérkőzés időben kezdődött.

Milánóban, az AC Milannál nemcsak a koronavírus okoz problémát. A klub a napokban menesztette Zvonimir Boban szakmai igazgatót, aki ezt követően az észak-koreai diktatúrához hasonlította Ivan Gazidis ügyvezető irányítási módszereit.

A belső viszályok pedig a csapat játékára is kihathatnak: a Milan ugyanis vasárnap hazai pályán 2–1-re kikapott a bennmaradásért küzdő Genoától. Stefano Pioli vezetőedző együttese a legutóbbi hat tétmeccséből csak egyet tudott megnyerni.

A 7. percben az idényben hetedszer eredményes, 36 éves Goran Pandev egy bal szélről középre passzolt labdát lőtt közelről a kapuba, majd a 41. percben egy újabb, ezúttal a jobb szélről középre adott labdát Lasse Schöne sarokkal továbbított a hosszún érkező Francesco Cassata elé, aki becsúszva értékesítette a ziccert. A második félidőben a 38 éves Zlatan Ibrahimovic egy szögletet követő kavarodás végén szépített – ez volt a harmadik bajnoki gólja, mióta a télen visszatért a Milanhoz –, de az egyenlítésre már nem futotta a hazaiak erejéből.

A Sampdoria a 37 éves Fabio Quagliarella duplájával (a másodikat 11-esből szerezte) győzte le 2–1-re a Veronát. A később kezdődött Udinese–Fiorentina meccsen nem született gól.

SERIE A
25. FORDULÓ
Milan–Genoa 1–2(Ibrahimovic 77., ill. Pandev 7., Cassata 41.)
Sampdoria–Hellas Verona 2–1(Quagliarella 77., 86. – a másodikat 11-esből, ill. Zaccagni 32.)
Udinese–Fiorentina 0–0
20.45:Juventus–Internazionale(Tv:Digi Sport1)

1. Lazio 26 19 5 2 60–23 +37 62
2. Juventus 25 19 3 3 48–24 +24 60
3. Internazionale 24 16 6 2 49–22 +27 54
4. Atalanta 25 14 6 5 70–34 +36 48
5. Roma 26 13 6 7 51–35 +16 45
6. Napoli 26 11 6 9 41–36 +5 39