Serie A: megszerezte első pontját hazai pályán a Palermo

2016.12.22. 22:50
Stephan El Shaarawy (fent) gyönyörű gólt lőtt a Romában (Fotó: AFP)
A Palermo – magyarjai nélkül – megszerezte első pontját hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában, mégsem örülhetnek a szicíliaiak. A Roma hátrányból nyert a Chievo ellen, míg a Napoli a 94. percben mentett pontot Firenzében.

A Genoától és a Laziótól négy nap alatt elszenvedett két vereség után a Napoli elleni mérkőzésen törleszthetett valamit közönségének a Fiorentina, amely azonban újra hátrányba került. Lorenzo Insigne csodásan tekert a hosszú felső sarokba.

A firenzeiek megmentője Federico Bernardeschi volt, aki előbb egy megpattanó szabadrúgással, majd szép távoli lövéssel egyenlített. Utóbbi egy perccel Dries Mertens találata után következett, a Napoli belgája nyolcadszor volt eredményes a legutóbbi három bajnokiján.
Bernardeschi kiosztott egy gólpasszt is a kapásból betaláló Mauro Záraténak, a Napoli azonban a 94. percben tizenegyesből döntetlenre mentette a meccset.

Jonathan de Guzmán fejesével a Chievo szerzett vezetést a Stadio Olimpicóban, de Stephan El Shaarawy parádés szabadrúgással még az első félidőben egyenlített, Edin Dzeko pedig a szünet után a Romát juttatta előnyhöz. A „farkasok" a második félidő hosszabbításában is betaláltak, így 3–1-re nyertek.

EL SHAARAWY GÓLJA

Az utolsó idei fordulóban megszerezte első pontját otthon a Palermo. Az első nyolc hazai meccsét 3–17-es gólkülönbséggel és nulla ponttal záró szicíliai csapatba ezúttal sem cserélték be Sallai Rolandot és Balogh Norbertet, ám úgy tűnt, nélkülük is sikerül győzni. A 93. percig vezetett a Palermo, akkor büntetőből egyenlített a vendég Pescara.

Andrea Belotti pályafutása során először egymás után a harmadik Serie A-mérkőzésén is betalált, ezzel a Torino hazai pályán legyőzte a Genoát. A vendégeknél a 88. percben pályára lépett Pietro Pellegri, mégpedig 15 évesen és 280 naposan, amivel beállította a vonatkozó csúcsot a Serie A-ban. Amedeo Amadei pont ilyen fiatalon mutatkozott be az olasz élvonalban, 1937. május 2-án, a Roma színeiben a Fiorentina ellen (2–2).

A Sassuolo 3–1-re is vezetett már a Cagliari vendégeként, a szárdok azonban szűk negyedóra alatt fordítottak, és begyűjtötték a három pontot.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ
Cagliari–Sassuolo 4–3
(Sau 14., Borriello 62., Farias 73., 75., ill. Adjapong 30., Pellegrini 33., Acerbi 58. – 11-esből)
Fiorentina–Napoli 3–3 (Bernardeschi 51., 69., Zárate 82., ill. Insigne 25., Mertens 68., Gabbiadini 94. – 11-esből)
Palermo–Pescara 1–1 (Quaison 33., ill. Biraghi 93. – 11-esből)
Roma–Chievo 3–1 (El Shaarawy 45+1., Dzeko 52., Perotti 93. – 11-esből, ill. De Guzmán 37.)
Sampdoria–Udinese 0–0
Torino–Genoa 1–0 (Belotti 49.)

1. Juventus 17 14 3 36–14 +22 42
2. Roma 18 12 2 4 39–18 +21 38
3. Napoli 18 10 5 3 40–21 +19 35
4. Lazio 18 10 4 4 32–21 +11 34
5. Milan 17 10 3 4 27–20 +7 33
6. Atalanta 18 10 2 6 27–21 +6 32