Serie A: megható emlékezés Astorira a Fiorentina meccsén

2018.03.11. 13:11
Egy héttel ezelőtt, sokkoló hirtelenséggel, mindössze 31 éves korában elhunyt Davide Astori, a Fiorentina olasz válogatott futballistája. A firenzei csapat a védője halála óta először lépett pályára vasárnap, a Benevento elleni hazai bajnoki meccsen megható élőképpel búcsúztatták csapatkapitányukat a szurkolók. A Fiorentina mellesleg 1–0-ra győzött.

Nemcsak az eső, hanem több mint 40 ezer ember siratta a firenzei stadionban Davide Astorit. A Stadio Artemio Franchi megtelt a szomorú apropóból.

A mérkőzés előtt egy „Ciao Davide” molinót feszítettek ki maguk elé a Fiorentina játékosai:

ACF Fiorentina on Twitter

Per sempre con #Davide #DA13 #FiorentinaBenevento

A szurkolók Astori nevének skandálása mellett lufikat engedtek fel az égbe:

Football on BT Sport on Twitter

"Ciao Davide" Emotional scenes at the Stadio Artemio Franchi as Fiorentina pay tribute to Davide Astori. https://t.co/YlF89x017t

A 13. percben – Astori mezszámára utalva – megállt a játék, a drukkerek pedig megható élőképet mutattak fel:

Minuto 13' ciao Davide #DA13

The game comes to a stop in the 13th minute as everyone pays tribute to Davide Astori. Beautiful https://t.co/6HPo5P4jrc

A 25. percben Vitor Hugo megszerezte a vezetést – és mint kiderült, a győzelmet érő gólt – a Fiorentinának. A brazil védő Astorit ábrázoló pólót felmutatva tisztelgett:

fuboTV soccer on Twitter

beIN SPORTS on Twitter

Fiorentina : Vitor Hugo, buteur, salue une dernière fois son capitaine #FiorentinaBenevento

A gól:

Győztes mérkőzés után valószínűleg még sosem mentek haza ilyen szomorúan a firenzei szurkolók, mint most…

1. Juventus 27 23 2 2 65–15 +50 71
2. Napoli 28 22 4 2 62–19 +43 70
3. Roma 28 17 5 6 47–23 +24 56
4. Lazio 28 16 5 7 66–36 +30 53
5. Internazionale 27 14 10 3 42–21 +21 52
6. Milan 27 14 5 8 37–29 +8 47
7. Sampdoria 27 13 5 9 47–38 +9 44
8. Atalanta 26 11 8 7 38–29 +9 41