Serie A: megbolydult az alsóház, ismét nyert a Napoli

2017.10.29. 16:56
Háromszor örülhettek a Napoli játékosai (Fotó: AFP)
Nem hibázott a Napoli az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában, a listavezető 3–1-re megverte a Sassuolót, így továbbra is vezeti a Serie A-t.

A hazaiak egy óriási védelmi hibából szereztek vezetést: a Sassuolo játékosa utolsó emberként elveszítette a labdát, a brazilAllanpedig nem hibázott (1–0).

A 41. percben Diego Falcinelli szép fejessel egyenlített (1–1).

A 44. percben újabb nagy hiba eredményezte a nápolyi találatot, ezúttal egy szögletet követően José Callejón a rövid saroknál előzte meg a tétovázó védőket és a kapust (2–1).

Az 54. percben egy sakk-matt helyzet után Dries Mertens a gólvonalról volt eredményes (3–1).

Győzelmével a Napoli klubrekordot állított fel, egy naptári évet tekintve ugyanis korábban még sohasem nyert meg 26 bajnokit.

Az alsóházban a SPAL 1–0-ra felülmúlta a Genoát, ezzel megszerezte a második győzelmét, és megelőzte riválisát, egyben elmozdult a kieső helyekről.

Ugyancsak nyert a szintén az alsóházból menekülni igyekvő Crotone, amely meglepetésre a Fiorentinát győzte le 2–1-re.

OLASZORSZÁG, SERIE A
11. FORDULÓ

Crotone–Fiorentina 2–1
(Budimir 17., Trotta 18., ill. Benassi 44.)
Napoli–Sassuolo 3–1 (Allan 22., Callejón 44., Mertens 54., ill. Falcinelli 41.)
Sampdoria–Chievo 4–1 (Linetty 20., Torreira 26., 84., D. Zapata 44., ill. Cacciatore 24.)
SPAL–Genoa 1–0 (Antenucci 56.)
Udinese–Atalanta 2–1 (De Paul 45+1., Barák 68., ill. Kurtic 29.)
Benevento–Lazio 1–4 (Lazaar 55., ill. Bastos 4., Immobile 13., Marusics 24., Parolo 76.)
Torino–Cagliari 2–1 (Iago Falque 40., Obi 67., ill. Barella 31.)