Serie A: már a 9. percben vezetett a Torinóban nyerő Parma

2018.11.10. 16:58
Gervinho már a 9. percben betalált (Fotó: AFP)
A Parma 2–1-re nyert idegenben a Torino ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában, ezzel pontszámban beérte riválisát.

A Parma Gervinho 9. percben szerzett találatával került előnybe (0–1), ez volt az elefántcsontparti támadó ötödik kaput eltaláló lövése az idényben, és ebből már a negyedik gólja.

Hiába támadott többet a Torino, a 25. percben Roberto Inglese megduplázta a vendégcsapat előnyét (0–2).

A hazaiak a 37. percben Daniele Baselli jól eltalált, 20 méterről kapura küldött lövésével szépítettek (1–2).

A második félidőben a Torino sokáig szinte egykapuzott, sorra kidolgozva a helyzeteket, ám hiába Andrea Belotti ígéretes fejesei vagy a csereember, Alejandro Berenguer tizenhatoson belüli cselei, a vendégkaput őrző Luigi Sepe rendre kifogott a hazaiakon.

A hajrára aztán kiegyenlítődött a játék, a hosszabbítás előtti percekben pedig a Parmának volt labdája a 3–1-hez, ám végül egyik fél sem tudott újabb gólt szerezni.

A Parma győzelmével pontszámban beérte a Torinót, a két csapat 17-17 egységgel a neve mellett a középmezőny élén áll.