nemzetisport.hu 2018.11.10 16:58 Frissítve: 2018.11.10 17:25

Serie A: már a 9. percben vezetett a Torinóban nyerő Parma

A Parma 2–1-re nyert idegenben a Torino ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában, ezzel pontszámban beérte riválisát.

Gervinho már a 9. percben betalált (Fotó: AFP)

A Parma Gervinho 9. percben szerzett találatával került előnybe (0–1), ez volt az elefántcsontparti támadó ötödik kaput eltaláló lövése az idényben, és ebből már a negyedik gólja.

Hiába támadott többet a Torino, a 25. percben Roberto Inglese megduplázta a vendégcsapat előnyét (0–2).

A hazaiak a 37. percben Daniele Baselli jól eltalált, 20 méterről kapura küldött lövésével szépítettek (1–2).

A második félidőben a Torino sokáig szinte egykapuzott, sorra kidolgozva a helyzeteket, ám hiába Andrea Belotti ígéretes fejesei vagy a csereember, Alejandro Berenguer tizenhatoson belüli cselei, a vendégkaput őrző Luigi Sepe rendre kifogott a hazaiakon.

A hajrára aztán kiegyenlítődött a játék, a hosszabbítás előtti percekben pedig a Parmának volt labdája a 3–1-hez, ám végül egyik fél sem tudott újabb gólt szerezni.

A Parma győzelmével pontszámban beérte a Torinót, a két csapat 17-17 egységgel a neve mellett a középmezőny élén áll.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ
Torino–Parma 1–2
(Baselli 37., ill. Gervinho 9., R. Inglese 25.)

Vasárnap
12.30: Atalanta–Internazionale (Tv: Digi Sport1)

Olasz labdarúgás CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Olyan klubok listája, ahonnan kirúgottnak lenni is kész dicsőség. Mert hogy előbb oda kellett kerülni. Szóval Ancelotti is túl fogja élni. Nekünk pedig marad az értetlenség, illetve a felismerés.

2019.12.06 17:55:26

Olasz labdarúgás H. D.

Sorozatban a negyedik döntetlenjét játszotta egymással a két csapat a Serie A-ban.

2019.11.12 20:12:43

Olasz labdarúgás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A főnökei nem törnek pálcát felette, csak mossák a kezüket.

2019.11.10 12:23:17

Sarri már az 55. percben lecserélte Cristiano Ronaldót, aki azonnal az öltözőbe sietett…

2019.11.02 13:58:25

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Zaniolo bombázott, Veretout büntetett, a nápolyiak meg bánhatják az első félidőben kihagyott lehetőségeket.