Serie A: magabiztos Milan-siker, a Lazio megverte a Fiorentinát

2018.10.07. 16:55
Higuaín duplázott a Chievo ellen (Fotó: AFP)
A Milan spanyol középpályása, Suso három gólpasszal vette ki a részét a Chievo legyőzéséből, a Lazio és a Sampdoria pedig egy góllal nyert az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) nyolcadik fordulójában – előbbi a Fiorentina, utóbbi az Atalanta ellen.

Gennaro Gattuso együttese már a 27. percben megszerezte a vezetést Suso jobbról érkező centerezését Gonzalo Higuaín helyezte a bal alsó sarokba (1–0).

Nem telt bele hét perc, megduplázta előnyét az AC Milan. A végjáték ezúttal is hasonló volt, mint az első hazai gólnál – már ami a szereposztást illeti: Suso ezúttal középről adott tökéletes ütempasszt a leshatáron helyezkedő Higuaínnak, aki ezúttal a bal alsó sarokba lőtt laposan (2–0)

A második félidőben a milánói alakulat mezében a 150. tétmérkőzésén futballozó Giacomo Bonaventura is betalált, 22 méterről, egy megpattanó lövéssel mattolta a veterán Stefano Sorrentinót (3–0) – az aszisztot ezúttal is a spanyol középpályás, Suso jegyezte.

A 63. percben Cristian Zapata eladott labdája után a szintén nem fiatal – 39 esztendős – Sergio Pellissier szépített (3–1).

A Lazio nyerte a Fiorentina elleni rangadót, amelyen a fő tét az volt, melyik csapat léphet fel a dobogóra. A találkozó egyetlen találatát a 37. percben Ciro Immobile szerezte, aki Stefan Radu fejese után, éles szögből sodorta kapuba a labdát (1–0).

A Sampdoria Lorenzo Tonelli 76. percben született fejes góljával 1–0-ra megverte idegenben az Atalantát.