Serie A: le kell menni kutyába? – nápolyi siker Rómában

2017.03.04. 16:54
Dries Mertens így ünnepelte első gólját
A Napoli labdarúgócsapata 2–1-re nyert Dries Mertens góljaival a Roma otthonában a Serie A 27. fordulójában.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő három góllal, ezek közül azonban csak egyet adott meg a játékvezető. A 4–2–3–1-es formációban kezdő rómaiak közül Diego Perotti talált a kapuba, ám előtte Antonio Rüdiger kezét érintette a labda, korai volt tehát a hazai öröm.

Nem úgy a vendégeké a 26. percben, amikor Marek Hamsík tökéletes ütemű kiugratása után Dries Mertens finoman átemelte Wojciech Szczesnyt – majd igen érdekes gólörömöt mutatott be a szögletzászlónál. 0–1

A belga még egyszer betalált a szünet előtt, ám a Federico Fazióval szembeni szabálytalansága miatt nem változott az állás.

Ez sem szegte kedvét Mertensnek, a fordulás után újra érvényes gólt szerzett, ezúttal Lorenzo Insigne bal oldali beadására érkezett remekül, a római védők megint csak asszisztáltak. 0–2

A Francesco Tottit ezúttal a kispadon „jegelő” hazaiak a 89. percben Kevin Strootman góljával szépítettek (1–2), és Mohamed Szalah lövésével egyenlíthettek is volna, ám Pepe Reina óriási bravúrral megakadályozta ezt. A Napoli 2011 februárja után tudta legyőzni a Romát az Olimpicóban.

PEPE REINA VÉDÉSE

Összefoglal

SERIE A
27. FORDULÓ
AC Milan–Chievo 3–1 (Bacca 24., 70., Lapadula 82. – 11-esből., ill. De Guzmán 43. – 11-esből.)
Sampdoria–Pescara 3–1 (B. Fernandes 18., Quagliarella 58., Schick 68., ill. Cerri 32.)

Roma–Napoli 1–2