Serie A: Izzo volt a fény a torinói éjszakában

2019.01.27. 20:03
Izzo második bajnoki gólját szerezte a Torinóban (Fotó: AFP)
Az olasz bajnokság 21. fordulójában némi meglepetésre a Torino hazai pályán legyőzte tabella harmadik helyén álló Intert.

Nem mondhatni, hogy az Inter a legjobb idegenbeli formát futva látogatott a Torino otthonába, hiszen a vasárnap esti mérkőzést megelőző öt idegenbeli bajnokijából csupán egyszer – legutóbb, az Empoli otthonában – tudott győzni, ezenkívül még két vereség és két döntetlen szerepelt a mérlegen a milánói alakulatnál.

A mérleg most sem javult: a 35. percben a Torino Armando Izzo ívelt fejesével vezetést szerzett, és nagyot küzdve, harcolva meg is tartotta az előnyt a találkozó lefújásáig.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 86. percben Fabio Maresca játékvezető kiállította a vendégektől a negyedórával korábban, csereként pályára lépett Matteo Politanót.

Bologna–Frosinone
0–4 (Ghiglione 18., Ciano 21., 75., Pinamonti 52.)
Atalanta–Roma 3–3 (Castagne 44., Rafael Toloi 60., D. Zapata 71., ill. Dzeko 3., 33., El Shaarawy 40.)
Parma–SPAL 2–3 (Inglese 11. – 11-esből, 53., ill. Valoti 70., Petagna 75., M. Fares 87.)
Chievo–Fiorentina 3–4 (Stepinski 38., Pellissier 60. – 11-esből, Djordjevics 90., ill. L. Muriel 4., Benassi 27., Chiesa 79., 86.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Napoli 0–0
Sassuolo–Cagliari 3–0 (Locatelli 9., Babacar 45+4. – 11-esből, Matri 87.)
Sampdoria–Udinese 4–0 (Quagliarella 33., 56. – mindkettőt 11-esből, Linetty 68., Gabbiadini 78.)