Serie A: kikapott a Juventus, az Atalanta lemarad Európáról

2022.05.21. 23:01
Dybala (jobbra) vereséggel búcsúzott a Juventustól, a háttérben a firenzeiek ünnepelnek (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38., utolsó fordulójának szombati játéknapján a Fiorentina legyőzte a Juventust, ezzel megelőzte az Empolitól hazai pályán vereséget szenvedő Atalantát, így ott lesz az Ekl selejtezőjében.

A szombat esti mérkőzések legfontosabb kérdése az volt, hogy a Fiorentina vagy az Atalanta szerzi-e meg az Európa-konferencialiga selejtezőjében való indulásra jogosító 7. helyet. A Fiorentina a már biztosan a 4. helyen végző Juventust fogadta, míg az Atalanta az Empolit látta vendégül.

Az első lépést a Fiorentina tette meg Európa felé, amikor az első félidő hosszabbításában Alfred Duncan góljával megszerezte a vezetést, s a következő lépésre a 79. percig kellett várni, amikor az Empoli Leo Stulac révén előnybe került az Atalanta otthonában.

Végül aztán a firenzei találkozón a 92. percben vált biztossá, hogy a lilák öt év kihagyás után visszatérhetnek a nemzetközi kupaporondra: Nicolás González büntetőjével eldőlt, hogy 2–0-ra legyőzik a Juventust, míg az Atalanta erejéből még a szépítésre sem futotta.

A harmadik esti mérkőzésen a Lazio fordulatos mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Veronát fogadva, úgy, hogy a vendégek már az első negyedóra végén 2–0-ra elhúztak, ám a végén nekik kellett a második félidőben az egyenlítésért hajtaniuk.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ

Lazio–Verona 3–3
(Cabral 16., F. Anderson 29., Pedro 62., ill. Simeone 6., Lasagna 14., Hongla 76.)
Atalanta–Empoli 0–1 (Stulac 79.)
Fiorentina–Juventus 2–0 (Duncan 45+1., N. González 90+2.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Torino–Roma 0–3 (T. Abraham 33., 42. – a másodikat 11-esből, Lo. Pellegrini 78. – 11-esből)