Serie A: kiesett a Bologna, a Catania és a Livorno

2014.05.11. 17:04
Ezt a Sampdoria-szurkolót valószínűleg örömmel távolította el a pályáról a biztonsági ember
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában eldőlt, hogy a Livorno, a Catania és a Bologna búcsúzik az élvonaltól. A Sassuolo és a Chievo a következő idényt is a Serie A-ban kezdheti meg.

A kiesés elől menekülő Livornónak muszáj lett volna nyernie, ám hazai pályán 1–0-ra kikapott a Fiorentinától, amely Juan Cuadrado góljával bebiztosította negyedik helyét.

ÉRDEKESSÉGEK
• A Catania nyolc idény után búcsúzik a Serie A-tól, ilyen hosszú időszakot korábban nem töltött az élvonalban a szicíliai csapat.

• A Sassuolót erősítő Floro Flores második mai találata volt a Serie A 2013–2014-es idényének 1000. gólja.

• A Napoli a negyedik idegenbeli bajnokiján szerzett legalább négy gólt ebben a szezonban.

• Marek Hamsík (Napoli) 190 nap után szerzett újra gólt. A szlovák középpályás ezt megelőzően legutóbb november 2-án talált be.

Később kiderült, hogy a livornóiak győzelmük esetén is búcsúztak volna az első osztálytól, mivel a Chievo elvitte a három pontot a Cagliari otthonából, a Sassuolo pedig huszáros hajrával megverte a Genoát.

Utóbbi eredmények következtében lett teljesen tiszta a kép a kiesést illetően, ugyanis a 29. perctől tíz emberrel játszó Catania 2–1-re nyert Bolognában, így a két csapat játékosai kéz a kézben búcsúztak a Serie A-tól, a Chievónál és az abszolút újonc Sassuolónál pedig kezdődhet az örömünnep.

A Torino–Parma találkozó 1–1-re végződött. A hazaiak gólját „természetesen” Ciro Immobile szerezte – egy rövid hazaadásra lecsapva –, a gólkirályjelöltet azonban később kiállították, így 22 találattal zárja a Serie A mostani idényét.

A Sampdoria–Napoli találkozónak már egyik csapat számára sem volt különösebb tétje, a nagyobb motiváció pedig a Napolit jellemezte, amely gólzáporos győzelmet aratott. A 2–5-ös végeredmény hét különböző játékos góljával alakult ki.

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ
Bologna–Catania 1–2 (Morleo 79., ill. Monzón 22., Bergessio 84.)
Cagliari–Chievo 0–1 (Dainelli 72.)
Livorno–Fiorentina 0–1 (Cuadrado 57.)
Sampdoria–Napoli 2–5 (Éder 30., Wszolek 88., ill. Zapata 19., Insigne 27., Callejón 32., Hamsík 47., Mustafi 61. – öngól)
Sassuolo–Genoa 4–2 (Floro Flores 16., 89., Biondini 66. Sansone 87., ill. Calaio 40., Cabral 76.)
Torino–Parma 1–1 (Immobile 42., ill. Biabiany 71.)
KÉSŐBB
AS Roma–Juventus 17.45 (Tv: Digi Sport2)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Atalanta–AC Milan 2–1 (Bellini 51. – öngól, Brienza 96., ill. Denis 67. – 11-esből)

Internazionale–Lazio 4–1(Palacio 7., 37., Icardi 34., Hernanes 79., ill. Biava 2.)
Hellas Verona–Udinese 2–2(Toni 14., Hallfredsson 54., ill. Di Natale 56., Badu 92.)

1. Juventus 36 31 3 2 76–23 +53 96
2. Roma 36 26 7 3 72–23 +49 85
3. Napoli 37 22 9 6 72–38 +34 75
4. Fiorentina 37 19 7 11 63–42 +21 64
5. Internazionale 37 15 15 7 61–37 +24 60
6. Torino 37 15 11 11 56–46 +10 56
7. Parma 37 14 13 10 56–46 +10 55
8. Milan 37 15 9 13 55–48 +7 54