Serie A: kétszer is hátrányból felállva győzött a Roma a Genoa ellen

2018.12.16. 22:33
A Roma játékosai (balra) örülhettek a végén (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli bajnokság 16. fordulójában a Roma 3–2-re nyert a Genoát fogadva: a vendégek az első félidőben kétszer is vezettek, de végül pont nélkül távoztak a Stadio Olimpicóból.

A vendégek az első negyedóra végén éppen a góllövőlistát vezető lengyel találatával kerültek előnybe – kellett azért a Roma kapuját őrző Robin Olsen közreműködése is. A hazaiak Federico Fazio góljával az első fél óra végén egyenlítettek ugyan, de két perccel később jött Oscar Hiljemark, és ismét vezetéshez juttatta csapatát. Szünetre azonban 2–2-es döntetlennel mehettek a felek, mivel Justin Kluivert góljával másodszor is egyenlíteni tudott a Roma.

A mérkőzést a második félidő elején Bryan Cristante döntötte el, ezzel 3–2-re győzött a Roma – megszakította öt bajnoki óta tartó nyeretlen sorozatát – és a hatodik helyet foglalja el a tabellán, miközben a Bologna a 16. helyen áll.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Roma–Genoa 3–2 (Fazio 31., Kluivert 45., Cristante 53., ill. Piatek 17., Hiljemark 33.)