Serie A: későn ébredt, ismét botlott az AC Milan

K. T. I.K. T. I.
2021.04.03. 14:30
Quagliarella gólját ünneplik a Samp játékosai (Fotó: AFP)
Az AC Milan – több mint 30 percet emberelőnyben játszva – csupán 1–1-es döntetlent ért el a tabella 10. helyén álló Sampdoria ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában.

Tovább szenved az AC Milan, amely a januári Atalanta és a februári Spezia elleni bajnoki után az idényben harmadszor nem tudott még csak kaput eltaláló lövést sem felmutatni egy félidőben… Ezúttal a vendég Sampdoria védői oldották meg jól a feladatukat – illetve velük szemben bizonyult rendkívül enerváltnak Stefano Pioli együttese.

A második félidőben már jóval aktívabb (és pontosabb) volt a hazai együttes. Ám hiába a mezőnyfölény, Theo Hernández kapitális hibája és az elpasszolt labdát 22-24 méterről tökéletesen a kapuba emelő Fabio Quagliarella helyzetfelismerése után a Samp szerezte meg a vezetést (0–1).

Két perccel később Adrien Silva csúszott rá sárga lapot érően az ellenfelére – mivel neki már volt egy, mehetett zuhanyozni. Mindez újabb fordulatot ígért, ám a visszahúzódó Sampdorián sokáig emberelőnyben sem talált fogást a Milan. A 83. percben Ante Rebic került közel a gólhoz, ám az éles szögből elpöckölt labdája hiába gurult el a kivetődő kapus mellett, Omar Colley a gólvonal előtt menteni tudott.

A 87. percben végül a másik cserecsatár, a norvég Jens Hauge tekert balról a bal kapufa belső éle mellé (1–1). A hosszabbítás pillanataiban Franck Kessié találta el a kapufát – ez volt a Pioli-csapat 19. kapufája az idényben.

A Milan legutóbbi öt meccséből csak kettőt tudott megnyerni, és két meccsel többet játszva is öt pont a lemaradása az éllovas Interrel szemben, s most már inkább arra kell összpontosítania, nehogy még hátrébb csússzon.