Megszakadt a Juventus nagy hazai sorozata a Serie A-ban

2014.12.14. 12:29
Okaka mezítláb is elvállalt egy lövést a Juve ellen (Fotó: Reuters)
Huszonöt sorozatban megnyert hazai bajnoki után 1–1-re végzett a Sampdoriával a Juventus az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. A torinóiak Patrice Evra góljával kerültek előnybe az első félidőben, de a szünet után Manolo Gabbiadini egyenlíteni tudott.

A MÉRKŐZÉS, 1. FÉLIDŐ

A dobogóra hajtó Sampdoria látogatott a Juventushoz vasárnap kora délután a Serie A 15. fordulójában. Mindkét csapat egy vereséggel állt a forduló előtt, ezt a remek statisztikát szerette volna megőrizni mindkét együttes. A Juventus címvédőhöz méltóan kezdett, óriási mezőnyfölényt alakított ki, a Sampnál szinte alig-alig volt a labda az első percekben.

Rögtön a negyedik percben szép támadást vezetett a Juventus, Roberto Pereyra készített le a tizenhatos bal sarkánál érkező Carlos Téveznek, az argentin pedig belsővel tekert a rövid alsó felé, de Sergio Romero nagyot vetődve szögletre tolta a labdát. A 11. percben Álvaro Morata lövését hárította Romero, aki egy perccel később már tehetetlen volt.

Stephan Lichsteiner kanyarított középre egy szögletet a bal oldalról, a hosszún érkező Patrice Evráról lemaradt Vasco Regini középen, így a védő az ötösről a bal alsóba bólintott. A francia válogatott játékosnak ez volt az első gólja a Juventus színeiben a bajnokságban. (1–0)

A 21. percben Claudio Marchisio eresztett meg egy életerős löketet a bal oldalról, 18 méterről, de Sergio Romero nagy bravúrral szögletre tolta a labdát. Időközben Szinisa Mihajlovics 4–3–3-as felállásra váltott a Sampdoriánál, ám a játék képe így sem változott: a Juventus dominált, többet birtokolta a labdát, a Samp pedig alig-alig tudta megszerezni és megtartani azt.

A szünetig még egy veszélyesnek mondható Tévez-lövést jegyezhettünk fel, az argentin csatár kísérletét 18 méterről könnyedén fogta Romero, így a Juventus 1–0-s előnyben vonulhatott pihenőre.

Okaka messzire rúgta a cipőjét

2. FÉLIDŐ

A fordulás után mintha egy teljesen másik Sampdoria futott volna ki a gyepre, a vendégek sokkal harcosabban és pontosabban játszottak. Ennek meg is lett az eredménye, az 51. percben egyenlítettek. A csereként beálló volt Juve-játékos, Manolo Gabbiadini kapott labdát a tizenhatos vonalánál a jobb oldalon, s egy csel után remekül tekert a hosszú alsóba, a vetődő Buffon nem érhetett oda a jól helyezett lövésre. (1–1)

Az egyenlítő gól után kissé elszabadultak az indulatok a pályán, néhány perc leforgása alatt három játékos besárgult, többek között Leonardo Bonucci is. A kapura egyik csapat sem volt veszélyes a második félidő közepén, Arturo Vidal előbb fölé lőtt a tizenhatoson belül, majd öt méterről fejjel sem tudta eltalálni a kaput a chilei középpályás.

Kihagyott lehetőségek sokaságát jegyezhettük fel: a 76. percben Eder lövését fogta könnyedén Gigi Buffon, majd négy perccel később a túloldalon a csereként beálló Fernando Llorente fejelt Romero kezébe Marchisio szöglete után. A 83. percben Evra bal oldali beadása után Pogba vette át parádésan a labdát középen, de Palombo egy pazar becsúszással tisztázott.

A hajrában gól már nem esett, így a Juventus 2013 májusa óta először nem tudott megnyerni egy hazai bajnokit (25 meccs után).