Juventus: többet jelent ez a győzelem a három pontnál

2016.02.13. 20:35
Leonardo Bonucci (Juventus) zseniálisan mentett Gonzalo Higuaín (Napoli) elől (Fotó: Reuters)
A csereként beállt Simone Zaza hajrábeli találatával nyert a Juventus odahaza a Napoli ellen, és ezzel a három ponttal – éppen a legyőzött délieket megelőzve – a tabella élre ugrott a címvédő.

OLASZORSZÁG, SERIE A
25. FORDULÓ
Juventus–Napoli 1–0
(Zaza 88.)
KORÁBBAN
Empoli–Frosinone 1–2 (Maccarone 59., ill. Ciofani 17., 73. – a másodikat 11-esből)
Chievo–Sassuolo 1–1 (Birsa 29. – 11-esből, ill. Sansone 30.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ezt is megéltük: a hétvége szuperrangadója, a Juventus–Napoli csúcstalálkozó első félidejében visszasírtuk a nem sokkal korábban véget ért magyar bajnoki mérkőzést...

Pedig mindkét csapat megsüvegelendő győzelmi sorozattal várta a rangadót, a Juventus az ezt megelőző 14 (az utóbbi ötön gólt sem kapva), a Napoli a legutóbbi 8 bajnokiját megnyerte, és mindkettő klubcsúcsot jelentett, ám a rangadót roppant óvatosan kezdték a felek, látványosan a másik hibájára várva.

A torinóiak csak veszélytelen középtávoli lövésekig jutottak, míg a nápolyiak a bombaformában lévő Gonzalo Higuaínt igyekeztek megjátszani, szintén kevés sikerrel.

Talán csak annyi érdekességet jegyezhettünk fel az első 45 percből, hogy Álvaro Morata valósággal felöklelte egykori realos csapattársát, José Callejónt, míg az expressz gyorsasággal felépült Sami Khedira lerúgta Leonardo Bonuccit, aki végül folytatni tudta, és az ötösön zseniálisan mentett egy alkalommal Higuaín elől.

A jobb combját fájlaló védőt a fordulás után végül csak le kellett cserélni, és ez azért is rosszul jött a Juvének, mert a hátvédsorból Giorgio Chiellini és Martín Cáceres szintén sérült; Bonuccit egyébként a fiatal Daniele Rugani váltotta. Sokat a második félidőben sem javult a mérkőzés színvonala, viszont legalább láthattunk pár helyzetet (Paulo Dybala lőtt a léc fölé kecsegtető helyzetből, a hajrára fordulva pedig Callejón nem sokkal tévesztette el a jobb felsőt).

Nagyon számolták a végén a déliek a perceket, és talán éppen ez lett a vesztük, mert a csereként beállt Simone Zaza egy szerencsés góllal eldöntötte a meccset. 1–0, azaz sorozatban a 15. bajnokiját is megnyerte a Juventus.

De többet nyert itt a címvédő három pontnál...

1. Juventus 25 18 3 4 46–15 +31 57
2. Napoli 25 17 5 3 53–20 +33 56
3. Roma 25 13 8 4 47–27 +20 47
4. Fiorentina 24 14 4 6 42–23 +19 46
5. Internazionale 24 13 6 5 30–20 +10 45
6. Milan 24 11 7 6 35–26 +9 40
7. Lazio 25 10 6 9 34–34 0 36
8. Sassuolo 25 8 11 6 29–29 0 35