Juventus-lecke a Milannak Tévez-lesgóllal fűszerezve

2015.02.07. 20:43
Carlos Tévez megszerzi a mérkőzés első gólját (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában a listavezető Juventus a Milant fogadta. Tévez lesről szerzett, de megadott góljával hamar megszerezte a vezetést a hazai csapat. Ezt még Antonelli kiegyenlítette, de az újabb Juve-gólokra már nem érkezett válasz.

OLASZORSZÁG
SERIE A, 22. FORDULÓ
JUVENTUS–MILAN 3–1 (Tévez 14., Bonucci 31., Morata 65., ill. Antonelli 28.)

Látszólag rangadó volt, de a régi idők ma már a múlt ködébe vesznek, főleg a Milan-szurkolóknak volt okuk elégedetlenségre az utóbbi időben. Ezért nem is csoda, hogy a listavezető Juventus számított a találkozó esélyesének.

Nagyon igyekezett a Milan, de a hazaiak jóval erősebbnek tűntek az első negyedórában. Ettől függetlenül némileg meglepő volt, hogy már a 14. percben vezetést szerzett a Juve. Tévez indult meg a felezővonal környékéről, látszólag nyilvánvaló lesről, de a bíró nem fújt, az argentin végignyargalt a térfélen, majd 12 méterről López mellett higgadtan a kapu közepébe lőtt. 1–0

A Juventus megnyugodott a góltól, a Milan támadhatott, és a 28. percben össze is jött az egyenlítés. Kihagyott a hazaiak védelme, majd egy jobb oldali szöglet után Antonelli emelkedett a legmagasabbra, és az ötös vonaláról a Juventus kapujának jobb alsó sarkába fejelt. 1–1

Mielőtt azonban a piros-feketékben túlzott remények ébredhettek volna, a 31. percben már újra a Juventus vezetett. Jobb oldali szöglet után Tévez csúsztatta meg a labdát, amely az ötös környékén ólálkodó Bonucci felé szállt, a védő pedig furcsa mozdulattal lőtt a Milan kapujába. López kezezést reklamált, de nem volt igaza. 2–1

Az első félidő utolsó negyedórája egyértelműen a Juventusé volt. Jóval veszélyesebben támadtak a hazaiak, a Milan szórványos ellentámadásai nem sok veszélyt jelentettek, így egygólos Juventus-előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben is aktívabb volt a Juventus, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy a lényegesen jobb játékosokból álló hazai csapat érvényesítette a tudásbeli különbséget... A Milan-támadások esetlegesek voltak, inkább csak távoli lövésekkel veszélyeztettek Inzaghi legényei.

Aztán a 65. percben eldőlt a mérkőzés. Marchisiót egyedül hagyták 18 méterre a Milan kapujától. Lőtt is, a nagy löket kipattant a jobb kapufáról, méghozzá pontosan a kapu előtt ólálkodó Morata elé, aki a védők tekintetétől kísérve 11 méterről a hálóba vágta a Juventus harmadik gólját. 3–1

A Milan megint vesztett, és hiába küzdött tisztességesen, lényegében esélye sem volt a Juve oroszlánbarlangjában. A torinóiak hívei örülhetnek, csapatuk szépen masírozik az újabb bajnoki cím felé, a Milan barátainak pedig van okuk a szomorkodásra, hiszen ez a csapat nem az, amelyet látni szeretnének. Főleg nem a kilencedik helyen – és ez a forduló végére még rosszabb is lehet...

1. Juventus 22 16 5 1 47–10 +37 53
2. Roma 21 12 7 2 34–16 +18 43
3. Napoli 21 11 6 4 38–26 +12 39
4. Lazio 21 10 4 7 37–25 +12 34
5. Sampdoria 21 8 10 3 27–23 +4 34
6. Fiorentina 21 8 8 5 29–20 +9 32
7. Torino 22 8 7 7 25–23 +2 31
8. Palermo 21 7 9 5 34–33 +1 30