Serie A: Jérémy Ménez remekelt, nyert a Milan

2015.03.21. 22:48
A Milan hazai pályán 3–1-re legyőzte a Cagliarit a Serie A 28. fordulójában. Jérémy Ménez duplázott a találkozón.

A 21. percben Jérémy Ménez a 16-os bal sarkánál cselezett befelé, majd gyönyörűen tekert a hosszúba. A Milan csak szenved a bajnokságban, de az elmondható, hogy a mérkőzések második hatodában nagyon megy a „piros-feketéknek”. Filippo Inzaghi együttese szerezte ugyanis a legtöbb gólt (tízet) a 16. és a 30. perc között.

A második félidő elején egy gyönyörű kontra végén egyenlített a vendégcsapat. Diego Farias a támadás végén nagyon felfűzte Philippe Mexest, majd higgadtan helyezett Diego López kapujába.

A francia védő nem sokkal később kijavította hibáját: két perc múlva Ménez szöglete után lőtt hatalmas kapásgólt.

Ezért kapott 11-est a Milan

Joao Pedro a 75. percben egyenlíthetett volna, de közeli pörgetése után csak a kapufán csattant a labda. Szinte az ellentámadásból pedig eldöntötte a három pont sorsát a Milan. Meg egy kicsit a játékvezető is. Paolo Tagliavento (ő a spori) tizenegyest ítélt Luca Ceppitelli becsúszásánál, ami egyértelműen szabálytalan volt – csak éppen fél méterrel a tizenhatos vonala előtt találta el Alessio Cerci lábát. A büntetőnél mindenesetre Ménez nem izgatta magát, higgadtan belsőzött a kapu bal oldalába.

Ménez remek meccset zárt, két gólt lőtt, egyet pedig előkészített. Ráadásul a bajnokságban már 15 gólnál jár. Összehasonlításképpen Mario Balotelli az előző szezonban 14-gyel lett a Milan házi gólkirálya.

OLASZORSZÁG, SERIE A
28. FORDULÓ
Milan–Cagliari 3–1 (Ménez 21., 78. – a másodikat 11-esből, Mexes 49., ill. Farias 47.)