Serie A: ismét Jovetics az Inter hőse; a Chievo lemosta a Laziót

2015.08.30. 22:56
Sztevan Jovetics vezette ismét győzelemre az Intert (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó Serie A 2. fordulója után a Laziót 4–0-ra lemosó Chievo vezeti a tabellát a Torino és a Sassuolo előtt – utóbbihoz csatlakozott a Sztevan Jovetics duplájának köszönhetően diadalmaskodó Internazionale is. A Palermóval együtt öt százszázalékos csapat van az olasz élvonalban, a bajnoki címvédő Juventus még pont nélkül áll, miután a kora esti rangadón kikapott az AS Romától.

Az Internek fél óráig tartott, míg megszerezte a vezetést Modenában az újonc Carpi ellen: Fredy Guarín ívelte fel a labdát, az általános káoszt a védelemben Sztevan Jovetics használta ki, aki közelről beköszönt – két bajnoki, két gól. A 81. percben a csereként beállt Antonio Di Gaudio lepte meg az Intert és egyenlített, így úgy tűnt, a milánóiak pontokat hagynak az újonc otthonában. A hajrában Rodrigo Palacio hibázott ziccert, majd Guarín kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Jovetics értékesített. Megint a montenegrói volt a nyerőember, megint a végén, az Inter két győzelemmel rajtolt.

Még egy jó hír a milánóiaknak: a német Wolfsburg bejelentette, hogy az Interben folytatja a horvát válogatott támadó Ivan Perisic, aki az Eb-selejtezős szünetet követően már Mancini rendelkezésére áll. Olasz sajtóhírek szerint a fekete-kékek húszmillió eurót fizettek Perisicért.

A Lazio mázsás pofont kapott Veronában: a Chievo egy félidő alatt gyepbe gyalulta a rómaiakat, Riccardo Meggiorini, Alberto Paloschi és Valter Birsa is a kapuba talált, így félidőre el is dőlt már a mérkőzés. Paloschi második gólja már csak még kínosabbá tette a verést a Lazionak – a kiütésnek köszönhetően a Chievo vezeti a tabellát!

Az első forduló után listavezető Sampdoria úgy kezdett, hogy nem ússza meg a látogatást a San Paolóban, a bajnokságot vereséggel kezdő Napoli Gonzalo Higuaín duplájával már az első negyvenöt percben magabiztos előnyt szerzett. Aztán leadta, de villámgyorsan: az első körben is duplázó Eder az 57. és az 59. percben betalálva semmissé tette a déli előnyt.

A Fiorentina az első fordulóban is betaláló Marcos Alonso révén került fórba Torinóban, ám a „bikák” a második félidőben háromszor verték ezt vissza. Egy tízperces roham során Emiliano Moretti, Fabio Quagliarella és Daniele Baselli is megtalálta az utat Ciprian Tatarusanu hálójába, Paulo Sousa csapata pedig a „tripla ütéskombináció" után már nem tudott felkelni a padlóról, így kikapott.

Az Atalantának még egy kihagyott tizenegyes is belefért a Frosinone ellen, a Genoa a csereként beálló (és alig egy perce a pályán levő) Leonardo Pavolettitől kapott kezdő lökést a Verona legyőzéséhez. A Palermo hamar vezetést szerzett az Udinese otthonában, majd úgy is megtartotta, hogy a 70. perctől emberhátrányban küzdött.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Atalanta–Frosinone 2–0 (Stendardo 21., A. Gómez 69.)
Carpi–Internazionale 1–2 (Di Gaudio 81., ill. Jovetics 31., 89. – a másodikat 11-esből)
Chievo–Lazio 4–0 (Meggiorini 12., Paloschi 30., 68., Birsa 45.)
Genoa–Verona 2–0 (Pavoletti 57., Gakpe 76.)
Napoli–Sampdoria 2–2 (Higuaín 9., 39., ill. Eder 57., 59. – az elsőt 11-esből)
Torino–Fiorentina 3–1 (Moretti 67., Quagliarella 69., Baselli 77., ill. M. Alonso 10.)
Udinese–Palermo 0–1 (Rigoni 8.)