Az Inter nyerte a Derby della Madonninát

2015.09.13. 20:45
Fredy Guarín nagy gólt lőtt a Milannak (Fotó: AFP)
Fredy Guarín jól eltalált lövésével az Internazionale nyerte az AC Milan elleni derbit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának záró mérkőzésén.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ

Internazionale–AC Milan 1–0 (Guarín 58.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Sok hideg verejték lefolyt azóta Silvio Berlusconi és Massimo Moratti homlokán, amióta jó tíz éve a Júlio César – J. Zanetti, Ivan Córdoba, Samuel, Favalli – Figo (N. Burdisso, 83.), Cambiasso, Verón, Sztankovics – Adriano, O. Martins (Julio Cruz, 87.) féle Internazionale 3–2-re elverte a Dida – Kaladze, Stam, Nesta (Simic, 55.), Serginho – Gattuso (Jankulovski, 73.), Seedorf, Pirlo, Kaká – Sevcsenko, Gilardino (Vieri, 77.) féle AC Milant, de már akkor is Roberto Mancini volt a kék-feketék mestere.

Aki az újabb városi derbi előtt évtizedes cimborájával, egykori jobbkezével, Szinisa Mihajloviccsal ölelkezhetett össze, aki immáron a Milan kispadján ül(ne, ha olyan lenne a vérmérséklete). Mihajlovics meglepően nyájasan mosolygott a találkozó elején, majd egyre morcosabban tekintgetett saját támadója, Luiz Adriano felé, aki egy negyedóra alatt háromszor is ziccerbe került Giacomo Bonaventura és Carlos Bacca remek passzainak, illetve a Jeison Murillo, Gary Medel interes védőkettős borzalmas helyezkedésének köszönhetően, ám rendre rossz megoldást választott a brazil csatár.

Az ellencsapást az igen aktív Sztevan Jovetics pontatlan lövései után Fredy Guarín postázta az ötösről fejjel, de éppen a kapus, Diego López ölébe, majd Jovetics csodapasszát Mauro Icardi az ötösről sem tudta ellőni a rugólábú spanyol mellett.

A szünet után is többet támadott az Inter, és Fredy Guarín egy jó eltalált lövéssel tette igazán emlékezetessé 100. olasz bajnokiját: 1–0!

Mihajlovics válaszként bevetette az Inter és Mancini egykori kedvencét, Mario Balotellit, aki megzörgette lövésével a kapufát, majd következő próbálkozását nagy bravúrral hárította Samir Handanovic – az Inter nyerte tehát a 214. Derby della Madonninát, és a liga egyetlen 100 százalékos csapata maradt.