Serie A: idegenben született meg az első Frosinone-győzelem

2018.10.28. 17:26
Leonardo Pavoletti ötödik bajnoki találatával és egy gólpasszával 2–1-es győzelemre vezette a Cagliarit az olasz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Első győzelmét aratta a Frosinone, amely a SPAL vendégeként nyert 3–0-ra.

SPAL–FROSINONE 0–3 SPAL–FROSINONE 0–3

Nem akármilyen módon szerezte meg első győzelmét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság jelenlegi idényében a Frosinone. Raman Chibsah nevéhez fűződött az első gól a 40. percben. Camillo Ciano a 53. percben 2–0-ra formálta az eredményt. Az utolsó találatot a 19 éves csatár, Andrea Pinamonti szerezte – így idegenben aratott háromgólos győzelmet az együttes.

GENOA–UDINESE 2–2

A mérkőzés 32. percében kapott tizenegyest Romulo értékesítette, így vezetett a Genoa (1–0). A 65. percben Rodrigo De Paul beívelését az Udinese csatára, Kevin Lasagna fejelte a kapuba (1–1). Két perccel később, Daniel Bessa szögletrúgása után, az észak-olasz együttes védője, Christian Romero szerzett gólt (2–1). De Paul se várt sokat a következő találattal, és a 70. percben nagyon szépen kilőtte a kapu bal oldalát (2–2).

CAGLIARI–CHIEVO 2–1

Az első félidő 15. percében Joao Pedro beadását a szardíniaiak csatára, Leonardo Pavoletti fejelte be a hálóba, megszerezve az ötödik találatát a bajnokságban (1–0). Az 59. percben a Cagliari középpályása, Lucas Castro volt eredményes, Pavoletti passzából (2–0). Fabio Depaoli adta be a labdát a sereghajtó Chievótól a 79. percben, és Mariusz Stepinski tette bele a fejét (2–1).

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

Cagliari–Chievo 2–1 (Pavoletti 15., Lucas Castro 59., ill. Stepinski 79.)
SPAL–Frosinone 0–3 (Chibsah 40., Ciano 53., Pinamonti 89.)
Genoa–Udinese 2–2 (Romulo 32. – 11-esből, Romero 67., ill. Lasagna 65., De Paul 70.)
Milan–Sampdoria 3–2 (Cutrone 17., Higuaín 36., Suso 62., ill. Saponara 21., Quagliarella 31.)
Napoli–Roma 1–1 (Mertens 90., ill. El Shaarawy 14.)
Korábban
Sassuolo–Bologna 2–2 (Marlon 17., K.-P. Boateng 84. – 11-esből, ill. Palacio 2., Mbaye 56.)