Serie A: Higuaín nélkül is hozta a kötelezőt a Napoli

2016.04.10. 17:03
A Napoli hozta a kötelezőt, könnyedén legyőzte a Veronát (Fotó: Action Images)
A Napoli 3–0-ra legyőzte a Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában.

A Napoli nem bízta a véletlenre a sereghajtó Verona elleni összecsapást, és egyből nekiment ellenfelének. Sorra dolgozta ki a helyzeteket, több kapufáig eljutott, s a 33. percben a vezetést is megszerezte!

Beadást követően Callejón lőtt egyből kapura, Gollini kapus bravúrral védett, ám a középre ütött labdát az épp akkor érkező Manolo Gabbiadini egyből a kapu közepébe bólintotta (1–0).

A folytatásban sem vettek vissza a hazaiak, akik az első félidő hosszabbításában kettőre növelték előnyüket, miután tizenegyeshez jutottak. Lorenzo Insigne nem hibázott, magabiztosan a jobb sarokba helyezte a labdát (2–0).

A második játékrészben már inkább a labdabirtoklásra ment a Napoli, visszaállt és nem erőltette a támadást, ennek ellenére a 70. percben José Callejón is betalált, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

A Napoli a hosszú eltiltását töltő Gonzalo Higuaín hiányában sem botlott, sikerével ismét hat pont a hátránya az éllovas Juventusszal szemben.