Serie A: Higuaín mentette meg a Juvét a városi derbin

2017.05.06. 22:41
Gonzalo Higuaín megmentette a Juventust a városi derbin (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában a Juventus hazai pályán 1–1-re végzett a városi rivális Torinóval. A vendégek az 52. percben egy szenzációs szabadrúgásgóllal kerültek előnybe, majd emberhátrányba, és a címvédő a hosszabbításban mentette döntetlenre a meccset Gonzalo Higuaín találatával.

Alig néhány nappal a Monaco elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-elődöntő (2–0-ra nyert a Juve idegenben, így fél lábbal már a fináléban érezheti magát) után újabb nehéz meccs várt Massimiliano Allegri együttesére: a Torino elleni városi derbi (Derby della Mole). A Juventus több kulcsembere pihenőt kapott, így többek között Gianluigi Buffon kapus, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli és Gonzalo Higuaín is.

A mérkőzés elején Medhi Benatia fejelt kapufát, majd gyűrték egymást a mezőnyben a csapatok, különösebb eredmény nélkül. Stephan Lichtsteiner tesztelte Joe Hartot, az angol kapus azonban állta a sarat a rövid kapufánál, a félidő hajrájában pedig Paulo Dybala kényszerítőzött remekül Mario Mandzukiccsal, végül az argentin tüzelt az ötösről, de Hart ezt is védte.

A szünetben így 0–0-t mutatott az eredményjelző, úgy, hogy a Torino egyszer sem bírta eltalálni Neto kapuját – a Juventus eddigi 35 bajnokiján 12. alkalommal fordult elő, hogy az Öreg Hölgy ellenfele nem tudott kaput eltaláló lövést jegyezni az első 45 percben.

Nem úgy a másodikban: az 52. percben 22 méterre a Juventus kapujától szabadrúgáshoz jutott a Torino, és Adem Ljajics pazarul a jobb felsőbe helyezett, a labda a lécről vágódott a hálóba. A Juve ebben a Serie A-szezonban másodszor került hátrányba hazai pályán, legutóbb az Udinese szerzett vezetést a Juventus Stadionban. (0–1)

Öt perccel később felcsillant a remény a hazaiak előtt: Afriyie Acquah megkapta a második sárga lapját (egy szabályosnak tűnő szerelésért), így mehetett zuhanyozni – vele együtt az őrjöngő Szinisa Mihajlovicsot is elküldték a Torino kispadjától. Sokáig úgy tűnt, hogy a Torino kihúzza és 1995 után újra legyőzi a Juventust idegenben a bajnokságban, de jött a dráma...

A csereként beálló Gonzalo Higuaínnak egy villanás elég volt ahhoz, hogy döntetlenre mentse a találkozót a Juventusnak: a 92. percben az argentin csatár a tizenhatos előterében vette át a labdát, majd zsebkendőnyi területen megfordult és kilőtte a jobb alsót, beállítva az 1–1-es végeredményt.

A Juventus rekordszériája megszakadt: sorozatban 33 hazai bajnoki győzelmet követően (legutóbb 2015 szeptemberében a Frosinonénak sikerült pontot szerezni Torinóban) nem tudtak otthon nyerni a „zebrák”.

A Napoli–Cagliari mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashatnak.