Serie A: Higuaín döntött, Balogh a végén szállt be

2016.03.13. 22:56
Jól megszokott kép idén: Higuaín gólt ünnepel (Fotó: Action Images)
Tovább folytatódik a Palermo vesszőfutása az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: az immár Walter Novellino által irányított szicíliaiak hazai pályán szenvedtek 1–0-s vereséget a Napolitól. Balogh Norbert, a Palermo magyar légiósa a 81. percben állt be csereként. A Lazio Miroslav Klose duplájával múlta felül az Atalantát.

Walter Novellino – a sokadik tűzoltó a palermói kispadon – 4–3–2–1-es „karácsonyfa" felállást választott a Napoli ellen, a stabilitás megvolt, igaz, támadóerő híján ez sem ért sokat. Illetve egy pontot sem...

A pocsék formában levő Palermo ellen (nem túlzottan meglepő módon) Gonzalo Higuaín döntött: a Napoli sztárcsatára a 23. percben gólra váltott egy tizenegyest, amelyet egyszerre két szabálytalanságért is be lehetett volna fújni. Higuaín 27. bajnoki találata elegendőnek is bizonyult, a nápolyiak végig megtartották a szerény előnyt.

Balogh Norbert Oscar Hiljemarkot váltotta a 81. percben, de ő sem tudott segíteni csapatán – mindenesetre az biztató lehet számára, hogy edzője még éles helyzetben, a hajrában bevetette. Az újabb Napoli-gólra végig nagyobb esély volt, mint az egyenlítésre, ám a vendégek helyzetkihasználása nem volt az igazi – most viszont ez is elegendőnek bizonyult.

A másik vasárnap esti mérkőzés sokáig 0–0-ra állt, de a Lazio végül meg tudta törni az Atalanta ellenállását: Miroslav Klose a 67. percben megszerezte a vezetést a rómaiaknak, majd közvetlenül a lefújás előtt döntött – mondhatni, hasznos egy veterán világbajnok német csatár, ha már éppen kéznél van.