Serie A: Inter-vereség hatalmas Sassuolo-gólok után

2015.02.01. 14:37
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a hazai pályán játszó Sassuolo 3–1-re legyőzte az Internazionalét.

Gyenge produkcióval rukkolt elő az Inter a Sassuolo elleni idegenbeli mérkőzésen. Roberto Mancini csapata hiába alakított ki hatalmas mezőnyfölényt, nem nagyon tudott eljutni helyzetekig, míg a hazai gárda a 17. percben Simone Zaza gyönyörű találatával megszerezte a vezetést (1–0). Zaza két védő közül, fordulásból lőtt a jobb felső sarokba, Samir Handanovic kapusnak esélye sem volt, hogy hárítani tudja a bombát. Simone Zaza gyönyörű találatával megszerezte a vezetést (1–0). Zaza két védő közül, fordulásból lőtt a jobb felső sarokba, Samir Handanovic kapusnak esélye sem volt, hogy hárítani tudja a bombát.

A 29. percben Nicola Sansone góljával 2–0-ra növelte előnyét a Sassuolo. A 23 éves támadó becselezte magát a tizenhatos jobb sarkához, majd nagyszerűen felcsavarta a labdáta jobb felsőbe. Handanovic bele tudott érni, ám az a kapufáról a hálóba pattant.

Az Inter a második félidőben sem tudott igazán felpörögni, és nem jutott el gólhelyzetekig, míg a hazaiak beálltak védekezni. A vendégek a 83. percben Mauro Icardi szemfüles találata révén még szépítettek (2–1), ám a hosszabbításban előbb a gólszerző Sansonét, majd az Interben játszó Isaac Donkort is kiállította a játékvezető. Donkor szabálytalansága a tizenhatoson belül történt, a büntetőből pedig Domenico Berardi alakította ki a 3–1-es végeredményt.