Serie A: hatalmas egyéni hiba okozta az Inter vesztét a Napoli ellen

2017.04.30. 22:43
Nagatomo és Callejón kulcsszereplő volt a vasárnapi rangadón (Fotó: AFP)
A Napoli José Callejón góljával 1–0-ra nyert az Inter otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának rangadóján.

Pocsék formában várta a Napoli elleni találkozót az Inter, amely március 12-e óta nyeretlen volt, ráadásul a legutóbbi öt mérkőzésén 13 gólt kapott – a Fiorentinától ötöt –, és Stefano Pioli vezetőedző állása is veszélybe került.

Bár a Napoli csak 2–2-t játszott múlt héten a Sassuolo otthonában, Maurizio Sarri együttese az azt megelőző hat bajnokijából ötöt megnyert, az Inter elleni sikerrel pedig a dobogós helyezést is szinte biztossá tehette.

A vendégek ennek megfelelően kezdtek, Éderéknél alig volt a labda az első tíz percben, amely több veszélyes vendéghelyzetet hozott. A hazai csapat Mauro Icardi fejesével jelezte, hogy nem adja könnyen magát, amire a Napoli egy hatalmas Dries Mertens-helyzettel felelt – a belga zseniális labdát kapott Piotr Zielinskitől.

A szünet előtt megtört a jég, ehhez viszont kellett egy óriási egyéni hiba: Lorenzo Insigne beívelése után Nagatomo Juto érthetetlen módon José Callejón elé húzta a labdát, a spanyol pedig nem hibázott, közelről a jobb sarokba tüzelt (0–1). A korábbi Real Madrid-játékos nyolcadik meccsén a negyedik gólját szerezte a milánói csapat ellen, amely így a kedvenc ellenfelének számít.

A fordulás után némileg feljavult az Inter, a nagyobb helyzetek azonban továbbra is a vendégek előtt adódtak, Insigne két esetben is eldönthette volna a három pont sorsát. Nem tette, a nápolyiak azonban így is megőrizték egygólos előnyüket.

Az Inter a mostani bajnokság során először nem szerzett gólt hazai pályán (az összes sorozatot figyelembe véve is csak Korhut Mihály csapata, a Hapoel Beer-Seva úszta meg kapott gól nélkül), így nem tudta beérni a Crotonéban botló Milant, a Napoli 78. szezonbeli bajnoki találatával (a 80-as rekord minden bizonnyal megdől) elvitte mindhárom pontot, és egy pontra megközelítette a városi derbit elveszítő Romát.

OLASZ SERIE A

34. FORDULÓ
Internazionale–Napoli 0–1
(Callejón 43.)
KORÁBBAN
Atalanta–Juventus 22 (Conti 45., Freuler 89., ill. Spinazzola 50. – öngól, Dani Alves 83.)
Torino–Sampdoria 1–1 (Iturbe 78., ill. Schick 12.)
AS Roma–Lazio 1–3
(De Rossi 45. – 11-esből, ill. B. Keita 12., 85., Baszta 50.)

Genoa–Chievo 1–2
(Pandev 43., ill. Bastien 60., Birsa 70.)

Palermo–Fiorentina 2–0 (Diamanti 32., Aleesami 90.)
Crotone–Milan 1–1 (Trotta 8., ill. Paletta 50.)
Cagliari–Pescara 1–0 (Joao Pedro 23. – tizenegyesből)
Empoli–Sassuolo 1–3 (Pucciarelli 24. – tizenegyesből, ill. Peluso 20. Matri 34., Duncan 57.)
Bologna–Udinese 4–0 (Destro 2., 59., Taider 45., Danilo 68. – öngól)

1. Juventus 34 27 3 4 70–22 +48 84
2. Roma 34 24 3 7 75–31 +44 75
3. Napoli 34 22 8 4 78–35 +43 74
4. Lazio 34 20 7 7 63–39 +24 67
5. Atalanta 34 19 7 8 58–39 +19 64
6. Milan 34 17 8 9 51–38 +13 59
7. Internazionale 34 17 5 12 63–43 +20 56