Serie A: három nyeretlen meccs után győzött a Fiorentina

2017.10.15. 14:30
A francia Cyril Thereau duplájával a Fiorentina 2–1-re nyert a későn ébredő Udinese ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

A szezonban eddig nem éppen acélos teljesítményt nyújtó csapatok találkozóján a 28. percben született meg az első gól, amikor Cyril Thereau egy lecsorgó labdából szerezte meg a firenzeieknek a vezetést (1–0). Az 57. percben a francia hasonló találattal növelte az előnyt: az Albano Bizzarri kapusról kipattanó labdát pofozta be a hálóba (2–0).Cyril Thereau egy lecsorgó labdából szerezte meg a firenzeieknek a vezetést (1–0). Az 57. percben a francia hasonló találattal növelte az előnyt: az Albano Bizzarri kapusról kipattanó labdát pofozta be a hálóba (2–0).

Próbálkozott az Udinese, előbb egy lesgólt hozott össze (videóbíró segítségével érvénytelenítette a játékvezető a találatot), majd Samir már szabályosat is szerzett szűk 20 perccel a vége előtt (2–1). Az ébredés azonban későn jött, így a Fiorentina három nyeretlen bajnoki után behúzta a meccset, és a 11. helyre lépett a tabellán, míg az Udine már csak 14., mindössze 6 pontot szerezve 8 meccs alatt.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Fiorentina–Udinese 2–1 (Thereau 28., 57. ill., Samir 72.)
Bologna–SPAL 2–1 (Poli 30., Salomon 49. - öngól ill., Antenucci 88.)
Cagliari–Genoa 2–3 (Pavoletti 48., Joao Pedro 78. - büntető ill., Galabinov 8., Taarabt 35., Rigoni 75.)
Crotone–Torino 2–2 (Rohden 25., Martelle 64. ill., Falque 54., De Silvestri 90+3.)
Sampdoria–Atalanta 3–1 (Zapata D. 56., Caprari 59., Linetty 68. ill., Cristante 21.)
Sassuolo–Chievo 0–0