Serie A: három fordítás, hét gól – őrült meccset nyert meg az Inter

2020.09.26. 22:50
Három fordítás, hét gól – őrült meccset nyert meg az Inter (Fotó: AFP)
Egy három fordítást és 4–3-as végeredményt hozó meccsen győzte le az Inter a Fiorentinát hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójában szombat este.

A Fiorentina győzelemmel kezdte a 2020–2021-es évadot múlt héten, az Inter azonban ez idáig még nem lépett pályára, hiszen pluszpihenőt kapott az augusztusi Európa-liga-szereplése miatt. Jobban is kezdtek a játékban lévő vendégek: a 3. percben egy beívelésnél lemaradtak az Inter védői, Christian Kouamé pedig az ötösön belül kapott egy rövid passzt csapattársától, és betalált az üres kapuba (0–1).

Hiába védekezett sokáig fegyelmezetten a Fiorentina, az első félidő ráadásában egy labdavesztést követően kontrázhatott az Inter, Lautaro Martínez pedig a tizenhatoson kívülről tekert az ellenfél kapujába (1–1). A második játékrész elején ismét az argentin villant – egy tizenhatoson belüli csel után kapura lőtt, de a labda megpattant Federico Ceccherinin, és így kötött ki a hálóban (2–1).

A hazaiak előnye azonban nem tartott sokáig, az 57. percben egy gyors kontrát vezettek a firenzeiek – Franck Ribéry táncoltatta meg a védőket a tizenhatos vonalán, majd Gaetano Castrovilli fejezte be az akciót góllal (2–2). Hét perccel később már meg is fordította a meccset a Fiorentina – egy újabb kontra végén ezúttal is Ribéry adta a kulcspasszt, ezúttal Federico Chiesának, aki elpöckölte a labdát Samir Handanovic mellett (2–3).

Az Inter ezt követően nyomás alá helyzete ellenfelét, aminek a 88. percben lett meg az eredménye: Romelu Lukaku került ziccerbe közelről, és nem hibázott (3–3). Sőt alig egy perccel később, Alexis Sánchez beadását követően már a hazaiak vezettek – Danilo D'Ambrosio fejelt közelről a kapuba (4–3). Három fordítás és dráma, de az Inter nyerte a bajnokit!

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Internazionale–Fiorentina 43 (L. Martínez 45+2., Ceccherini 52. – öngól, R. Lukaku 88., D'Ambrosio, ill. Kouamé 3., Castrovilli 57., Chiesa 64.)
Korábban
Cagliari–Lazio 0–2 (Lazzari 4., Immobile 74.)
Sampdoria–Benevento 2–2 (Quagliarella 8., Colley 18., ill. Caldirola 33., 72.)
Torino–Atalanta 2–4 (Belotti 11., 43., ill. A. Gómez 13., Muriel 21., Hateboer 42., De Roon 54.)