Serie A: győzött és előzött a Parma

2018.11.25. 14:31
Gervinho szerezte a hazaiak első gólját (Fotó: AFP)
Egymást követő harmadik bajnokiján is veretlen maradt a Parma labdarúgócsapata, amely a Serie A 13. fordulójának vasárnapi mérkőzésén 2–1-re győzött a Sassuolo ellen. A sikernek köszönhetően a hazaiak egy ponttal megelőzték a riválist.

A hazaiak a 6. percben szereztek vezetést az elefántcsontparti válogatott Gervinho révén, akinek közeli perdítése ugyan átvánszorgott Andrea Consigli kapuson, aki visszavetődve még mentett a gólvonal előtt, de a lemaradó védőket megelőzve a csatár már sikeresen ismételt 1–0.

A 25. percben egy szögletet követő hasonlóan komikus védelmi szituáció végén Bruno Alves növelte a Parma előnyét 2–0.

A 36. percben egy videózás után megítélt büntetőből a szenegáli Khouma Babacar szépített 2–1.

Az eredmény azonban már nem változott, a Parma így már 20 pontos, és megelőzte a 19 pontos riválist.