Serie A: győzött a Lazio, a Torino lemarad Európáról

2018.04.29. 22:42
Az olasz élvonal 35. fordulójának utolsó mérkőzésén a Lazio Szergej Milinkovics-Szavics góljával 1–0-ra győzni tudott a Torino otthonában. Vereségével immár biztosra vehető, hogy a Torino a bajnokságban nem végez nemzetközi kupaindulást érő helyen.

Nem állítjuk, hogy a hazaiak illedelmes vendéglátónak bizonyultak volna, mert már az első negyedórában nekiestek a Laziónak, a vendégeket meg Ciro Immobile sérülése sújtotta, a 14. percben le kellett cserélni.

Az első félidő krónikájához tartozik még, hogy néhány perc múlva a vendégek büntetőt hibáztak, Luis Alberto gyatrán helyezett tizenegyesét Sirigu könnyed vetődéssel fogta.

A második játékrészből bő tíz perc telt el, amikor a vendégek egy szöglet után Szergej Milinkovics-Szavics közeli fejesével megszerezték a vezetést. A folytatásban ugyan a Torino próbálkozott az egyenlítéssel, a Lazio pedig az előny növelésével, de egyik brigád erőfeszítéseit sem koronázta siker, maradt a 0–1.