Serie A: gyenge BL-főpróba, a sereghajtó megverte a Juvét

2015.04.11. 19:52
A Parma megtréfálta a Bajnokok Ligája-negyeddöntőre készülő Juventust (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie) 30. fordulójában a sereghajtó Parma odahaza Jose Mauri góljával 1–0-ra legyőzte a Monaco elleni BL-negyeddöntőre készülő éllovas Juventust.

A sereghajtó mondhatni egészen jó formában várta a mérkőzést, hiszen két áprilisi fellépésén előbb ikszelt az Inter otthonában, majd legyőzte az Udinesét. Igen ám, csakhogy a Juventus sorozatban hat sikerrel a háta mögött érkezett Parmába, ráadásul ezeken az összecsapásokon még csak gólt sem kapott.

A sokáig lassan csordogáló mérkőzésbe az első félidő derekán Belfodil próbált életet lehelni, a felső sarkot elkerülő lövése valamelyest felébresztette az éllovast, előbb Marchisio szabadrúgása után Vidal közeli próbálkozásánál, majd Coman közeli löketénél kellett Mirantének hárítania.

A fordulást követően a vendégek távoli lövésekkel veszélyeztettek, előbb Marchisio 20 méterről, kissé balról lőtt a bal alsó mellé, majd Coman jobbról tüzelt a bal felső mellé.

Egyórányi játékot követően aztán megtört a jég, Belfodil jobb oldali okos visszagurítását a második hullámban érkező Jose Mauri a tizenhatos vonaláról Storari kapujának jobb felső sarkába bombázott (1–0).

A Juventus ezen a mérkőzésen hiába próbálkozott, nem tudott a kapuba találni, így az októberi, Genoa elleni bajnoki után elszenvedte szezonbeli második vereségét is a Serie A-ban.