Serie A: gól nélkül zárt egymással a Milan és a Torino

2018.12.09. 22:48
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának utolsó meccsén nem esett gól: a Milan odahaza döntetlent játszott a Torinóval.

A bajnokság negyedik helyen álló Milan az első félidőben jórészt csak fiatal kapusának, Gianluigi Donnarummának köszönhetően úszta meg kapott gól nélkül: előbb az 5. percben Iago Falque fejesénél védett bravúrral a 19 éves kapus, s később is több alkalommal kellett nagyot mentenie.

A Milan az első félidő vége előtt – a kétperces ráadás végén – majdnem büntetőhöz jutott, ám Daniele Orsato játékvezető gyors videózás után úgy döntött, nem történt kezezés a vendégek tizenhatosán belül.

A fordulás után már több lehetősége volt ugyan a Milannak, de ahogy az első félidőben aktívabb torinóiak, úgy a második játékrészben veszélyesebb hazaiak sem találtak kapuba, így gól nélküli döntetlennel zárult a mérkőzés és így a forduló is.

OLASZORSZÁG, SERIE A
15. FORDULÓ

Milan–Torino 0-0

KORÁBBAN
Genoa–SPAL 1–1
(Piatek 38. – 11-esből, ill. Petagna 15.)
Empoli–Bologna 2–1
(Caputo 10., La Gumina 80., ill. Poli 41. )

Parma–Chievo 1–1 (B. Alves 53., ill. Stepinski 46.)
Udinese–Atalanta 1–3 (Lasagna 12., ill. D. Zapata 2., 62., 80.)
Sassuolo–Fiorentina 3–3
(Duncan 63., Babacar 68., Sensi 80., ill. Simeone 70., Benassi 89., Mirallas 97.)

Juventus–Inter 1–0 (Mandzukic 66.)
Napoli–Frosinone 4–0 (Zielinski 7., Unasz 40., Milik 68., 84.)
Cagliari–Roma 2–2 (Ionita 85., Sau 95., ill. Cristante 14., Kolarov 41.)
Lazio–Sampdoria 2–2 (Acerbi 79., Immobile 96. – 11-esből, ill. Quagliarella 21., Saponara 99.)