Betalált a „firenzei közellenség”, első helyet ért a római célfutball

2015.10.25. 18:00
Szalah (fehérben) kulcsszereplő volt: gólt szerzett és kiállították volt csapata ellen (Fotó: AFP)
Mohamed Szalah és Gervinho első félidei találatával elhozta a három pontot a forduló előtt még listavezető Fiorentina otthonából az AS Roma. A „lilák" rengeteg helyzetet kihagytak, Khouma Babacar a 94. percben már csak szépíteni tudott. A fővárosiak ezzel a sikerrel a tabella élére ugrottak, míg a másik római csapat, a Lazio könnyedén megverte a Torinót. A Napoli a Chievo otthonában győzött.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tiszta játékidőből alig 6 és fél percen át birtokolta a labdát az AS Roma a Fiorentina elleni bajnoki első félidejében, de ez is elég volt a célfutballal előálló fővárosiaknak ahhoz, hogy kétgólos előnyre tegyenek szert a listavezető otthonában.

Az első gólt ráadásul az a Mohamed Szalah szerezte (0–1), akit a „lilák" a nyáron már magukénak tudtak, de az egyiptomi szélső hatalmas hercehurcák során kiharcolta, hogy mégis inkább Rómában folytathassa, oda adja kölcsön vételi opcióval a Chelsea; és ennek megfelelően elképesztő, 5000 síppal is megtámogatott tüntetést rendeztek ellene a firenzei drukkerek.

A korai találat – ebben az idényben hazai pályán még nem kapott gólt a Serie A-ban a lila had – után természetesen hatalmas rohamokba fogott a Fiorentina, de Gervinho tökéletesen fejezett be egy kontrát, és máris 0–2 lett az állás – a gólpasszt Alessandro Florenzi adta, saját 16-osa elől.

Kis híján eldőlt a mérkőzés az újrakezdés után, de Miralem Pjanic lövését a visszafutó szélső, Federico Bernardeschi hárította a gólvonalon, Paulo Sousa pedig bedobta a középcsatár Giuseppe Rossit és a karmester Mati Fernándezt, hátha megmenti a menthetőt.

A hajrá előtt felváltva hagyták ki a csapatok a maguk ziccereit, Sousa pedig a legvégére Khouma Babacar beállításával a 3–3–4-es hadrendre állította át legénységét – amely több gólt is lőhetett volna a hajrában.

Az sem dobta fel a hazai szurkolóhadat, hogy Mohamed Szalah teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát, Khouma Babacar pedig a ráadás legvégén szépített: 1–2, átvette a vezetést a Serie A-ban az AS Roma.

Sokkal könnyebben győzött a másik fővárosi csapat, a Lazio, amely a kétgólos Felipe Anderson és a gólt szerző, gólpasszt adó Senad Lulic vezérletével intézte el odahaza a Torinót, és tapad továbbra is az élcsapatokra. A Lazio egymás után nyolcadik hazai tétmérkőzését nyerte meg.

A kapufát is többször eltaláló Gonzalo Higuaín 59. percben szerzett góljával a Napoli 1–0-s győzelmet aratott a Chievo ellen Veronában, így a kora este Firenzében rangadót nyerő AS Roma mögé, a második helyre lépett előre a tabellán. A 20 pontos Roma mögött négy 18 pontos csapat áll a Serie A-ban a 9. forduló után. A Napoli hetet megnyert legutóbbi nyolc tétmérkőzéséből, gólkülönbsége ezeken a találkozókon 24–3!