Serie A: ezért kezdett Balogh a Juve ellen – indokolt az edző

2016.09.25. 10:18
Baloghnak nem volt könnyű dolga Bonucciékkal szemben (Fotó: AFP)
A Palermóban némi meglepetésre kezdőként lépett pályára a Juventus elleni bajnokin Balogh Norbert – a döntést a meccs utáni sajtótájékoztatón indokolta meg a szicíliaiak vezetőedzője, Roberto De Zerbi.

Ahhoz képest, hogy a palermói sajtó Ilija Nesztorovszki és Paulo Dybala párharcaként vezette fel a Palermo és a Juventus szombati bajnoki mérkőzését, egyikük sem kezdett. Ami a Torinóba éppen a szicíliai klubból érkező argentin csatár mellőzését illeti, az eshetőséget már előzőleg felvetette Massimiliano Allegri vezetőedző, a hazaiak macedón támadójának kihagyása azonban jelentős meglepetést keltett. Magyar szempontból pedig nagy örömöt: a Palermónál a 22-es számú mezben kifutó Balogh Norbertre bízták a góllövés feladatát.

A váltás jelentőségét ne becsüljük alá, hiszen a húszéves magyar fiatalember bevetése újabb jele annak, hogy Roberto De Zerbi vezetőedző – elődjével ellentétben – töretlenül bízik benne. Mint emlékezetes, a hajdúböszörményi születésű csatár a Serie A aktuális idényének első fordulójában rögvest kezdőként jutott szóhoz Davide Ballardini edzőnél, ám a Sassuolo elleni mérkőzés (0–1) még a játékos bevallása szerint sem sikerült jól, így a következő héten az Internazionale ellen (1–1) már csak csereként állt be, majd következett az idegőrlő szünet, mielőtt a hét közepén rehabilitálta az időközben színre lépő új tréner.

Bár a jóval esélyesebb Juventus szerencsés góljának köszönhetően még gyenge játékkal is győzött 1–0-ra, a 60. percben lecserélt magyar csatár (Nesztorovszki váltotta) nem nyújtott rossz teljesítményt, voltak jó passzai, és időnként gyorsaságát is kamatoztatni tudta.

„Nesztorovszki kihagyásának taktikai okai voltak” – válaszolt a meccs után a kezdőcsapatot firtató kérdésre Roberto De Zerbi.

„Balogh Norbert nagy tehetség, akinek önbizalomra van szüksége, és képes a kaputól távolabbról, mintegy negyven méterről indulni – amire a Juventus ellen készültünk –, cselezni. Nesztorovszkinak pedig hat nap alatt ez már a harmadik meccse volt, ezért is volt szükség változtatásra” – indokolt a Palermo vezetőedzője, aki szerint egyébként a Juve az öngól ellenére is megérdemelten nyert, de csapata hozzáállása, mutatott játéka láttán így sem csalódott.

Balogh szombati teljesítménye kapcsán kissé szigorúnak tetszik az ilovepalermocalcio.com oldal értékelése, amely 5.5-ös osztályzattal értékeli a légiós szombati futballját, a következő megjegyzéssel: Nem az ő természetes posztja a középcsatáré, a magyar játékos teljesítménye mégis folyamatosan javult, különösen a támadásvezetésben. Mozgásával hatékonyan segítette a védekezést, de kevéssé használta ki a területeket. Fejlődnie kell, viszont amit ezen a mérkőzésen mutatott, az bizakodásra ad okot.”