Serie A: empoli győzelmével az Inter visszaállt az élre

2016.01.06. 20:00
Mauro Icardi gólja három pontot ért az Internek Empoliban (Fotó: AFP)
Az Internazionale labdarúgócsapata 1–0-ra nyert Empoliban az olasz élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában, ezzel újra az első helyen áll. A Napoli 2–1-re győzött otthon a Torino ellen.

EMPOLI–INTER

Az Empoli többször megdolgoztatta Samir Handanovicot az első félidőben, az Interrel a napokban szerződést hosszabbító szlovén kapus azonban állta a sarat. Közvetlenül a szünet előtt a másik oldalon a kapuba került a labda, Mauro Icardi tökéletesen érkezett Ivan Perisic bal oldali beadására. 0–1

Az argentin csatár 12. alkalommal találta el a kaput a Serie A mostani idényében, és nyolcadszor volt eredményes. Ez volt sorozatban a 60. Inter-gól az olasz élvonalban, amelyet külföldi játékos szerzett. Olaszként legutóbb Ranocchia volt eredményes a fekete-kékeknél a bajnokságban, még 2014. december 15-én a Chievo ellen.

Icardi találata elég volt a győzelemhez az Internek, hiszen tizenkettedszer is megőrizte kapuját a góltól ebben a bajnoki kiírásban.

NAPOLI–TORINO

A 2–1-es végeredmény már az első félidőben kialakult. A Napolinak Lorenzo Insigne szerzett vezetést szépségdíjas góllal, majd ugyanő kiosztott egy gólpasszt Marek Hamsíknak. A szlovák középpályás a 300. Serie A-mérkőzésén a 78. gólját szerezte.

A két hazai találat között a Nápoly melletti Castellammare di Stabiából származó Fabio Quagliarella egyenlített tizenegyesből.

A SZERDA DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEKRŐL ITT OLVASHAT.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Empoli–Internazionale 0–1 (Icardi 45+1.)
Napoli–Torino 2–1 (Insigne 16., Hamsík 41., ill. Quagliarella 33. – 11-esből)
Juventus–Verona 3–0 (Dybala 8., Bonucci 45., Zaza 82.)
Lazio–Carpi 0–0
Milan–Bologna 0–1 (Giaccherini 82.)
Palermo–Fiorentina 1–3 (Gilardino 77., ill. Ilicic 13., 42., Blaszczykowski 93.)
Sassuolo–Frosinone 2–2 (Defrel 22., Falcinelli 75., ill. Dionisi 16., Ajeti 45.)
Udinese–Atalanta 2–1 (Théréau 22., Perica 45., ill. D’Alessandro 75.)
Chievo–Roma 3–3 (Paloschi 44., Dainelli 58., S. Pepe 86., ill. Umar 7., Florenzi 37., Falque 71.)