Serie A: Dybala volt a különbség – óriásit fordított a Juventus

2017.08.26. 20:06
Dybala volt a Juventus nyerőembere (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában a címvédő Juventus hiába volt már a 7. percben 2–0-s hátrányban a Genoa otthonában, végül a mesterhármast jegyző Paulo Dybala vezetésével 4–2-re nyert. A Nagy Ádámot végig a kispadon tudó Bologna idegenben 1–0-ra nyert az újonc Benevento ellen.

Amilyen rosszul indult, olyan jól végződött a Juventus genovai vendégjátéka.

Mindössze húsz másodperc telt el a meccsből, máris megszerezte a vezetést a házigazda: egy jobb oldali beadás után a felszabadítani igyekvő Giorgio Chiellinről a csapattárs Miralem Pjanicra pattant a labda, a bosnyákról pedig a saját kapujába (1–0, öngól).

Alig több mint öt perc telt el, ismét Genoa-gólnak örülhettek a helyi drukkerek: Daniele Rugani szabálytalankodott Andrej Galabinovval szemben, majd egy kis videobírózás után büntetőt fújt a játékvezető, és a sértett bolgár a kapu közepébe bombázta a labdát (2–0).

Paulo Dybala azonban ébresztőt fújt a Juventusnak, az argentin a 15. percben Pjanic remek passza után lőtte ki a jobb alsót (2–1). Ezt követően az első félidő ráadásában Mario Mandzukic lövése után egy védő kezében akadt el a labda, a videobíró segítségével megítélt tizenegyest pedig Dybala értékesítette (2–2).

A második játékrészben Juan Cuadrado egy pazar csel után kilőtte a jobb felsőt (2–3), végül a hosszabbításban Dybala egy szép góllal megkoronázta a teljesítményét (2–4), azaz a Juventus a második meccsét is megnyerte a bajnokságban.

A mérkőzés összefoglalója

Az első fordulóhoz hasonlóan Nagy Ádámot ezúttal is végig a kispadon tartó Bologna 1–0-ra nyert a Benevento otthonában – az újonc hiába egyenlített a 98. (!) percben, a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Benevento–Bologna 0–1 (Donsah 55.)
Genoa–Juventus 2–4 (Pjanic 1. – öngól, Galabinov 7. – 11-esből, ill. Dybala 14., 45+4., 92. – a másodikat 11-esből, Cuadrado 62.)