Serie A: Destro a Romát szomorította - nyert a Milan

2015.05.09. 22:44
A Serie A 35. fordulójában a Milan hazai pályán 2–1-re legyőzte a Romát. Marco van Ginkel és épp a Romától kölcsönben a milánóiaknál futballozó Mattia Destro góljára csak a csereként beálló Francesco Totti válaszolt – 11-esből.

Nem volt ez mindig így, de talán Milánóban is a Roma számított a mérkőzés esélyesének. Ezt támasztja alá, hogy a találkozó előtt 21 ponttal előzte meg a fővárosi csapat a Milant, amely ráadásul nem számíthatott az eltiltott Jérémy Ménez, Mattia De Sciglio párosra. De nem léphetett pályára Alessio Cerci, Riccardo Montolivo és Michael Essien sem. A Roma Douglas Maicont, Leandro Castant és Kevin Strootmant nélkülözte. Aztán Gervinhót is a harmincadik perctől – az elefántcsontparti támadó sérülés miatt jött le a pályáról.

A Roma nem kezdett rosszul. A meccs elején még Gervinhónak volt helyzete, majd Kosztasz Manolasz fejelt kapufát. Persze a Milant már ekkor sem kellett félteni – Honda Keiszuke közeli fejesénél például Morgan De Sanctis hatalmas bravúrjára volt szüksége a Romának.

A folytatásban remekül játszott a Milan, a 40. percben meg is szerezte a vezetést. Nem sokkal azután, hogy Giacomo Bonaventura fejesénél ismét hatalmasat védett De Sanctis, Marco van Ginkel közeli pörgetésénél már tehetetlen volt. A holland futballista az egész mérkőzésen remeklő Hondától kapott kiváló passzt. 1–0

Negyedóra sem telt el a második játékrészből, és már kettővel vezettek a hazaiak. Ismét Honda volt az előkészítő, a beadása után Mattia Destro fejelt két méterről a kapuba. 2–0

A 70. percben beállt Francesco Totti is, aki ráadásul három perccel később büntetőt rúghatott. Nem ez volt a római legenda legjobban elvégzett tizenegyese pályafutása során, de a római szurkolókat biztosan nem érdekelte, hogy Diego López hasa alatt ment csak be a labda. 2–1

A szépítés némileg felpörgette a Roma játékát, de az utolsó húsz percben nem sikerült igazán nagy helyzetet kialakítania a fővárosi csapatnak. Némi meglepetésre a Milan begyűjtötte a három pontot.

A Roma városi riválisa, a Lazio holnap visszaveheti a második helyet – ehhez pontot kell szereznie az Inter ellen.